Horaris: assignatures no instrumentals, improvisacions i cors

2017-2018

Tots els cursos, 1r i 2n quadrimestre

Horaris provisionals, susceptibles de modificació.

(*) Entre parèntesi, els crèdits ECTS de les assignatures quan es cursen com a optatives, si són diferents.

Dep Assignatures Curs Ràtio Crèdits (*) Hores Grup Q Professor Horari
S Acústica i organologia I 2n/3r 15 3 30 2A 2 Paul Poletti dt 12-14
A Afinacions històriques 2n/3r 15 3 30 1A 1 Paul Poletti dt 15-17
JiMM Anàlisi de JiMM per a altres àmbits 3r/4t 15 3 45 2A OP 2 John DuBuclet dl-dc 9:30-11
A Anàlisi de la música antiga 2n 15 3 45 A anual Javier Artigas dv 9-12 (quinz)
TCiD Anàlisi de la música dels segles XX i XXI 2n/3r/4t 15 3 45 1A 1 Manel Rodeiro dl-dc 11-12:30
TCiD Anàlisi de la música dels segles XX i XXI 2n/3r/4t 15 3 45 2A 2 Manel Rodeiro dt-dj 12:30-14
TCiD Anàlisi de la música I 2n 15 3 45 1A 1 Fèlix Pastor dt-dj 8-9:30
TCiD Anàlisi de la música I 2n 15 3 45 1B 1 Manel Rodeiro dl-dc 15-16:30
TCiD Anàlisi de la música I 2n 15 3 45 1C 1 Josep Margarit dl-dc 9:30-11
TCiD Anàlisi de la música I 2n 15 3 45 2A 2 Manel Rodeiro dt-dj 15-16:30
TCiD Anàlisi de la música I 2n 15 3 45 2B 2 Josep Margarit dl-dc 9:30-11
TCiD Anàlisi de la música I 2n 15 3 45 2C 2 Manel Rodeiro dt-dj 9:30-11
TCiD Anàlisi de la música II 3r 15 3 45 1A 1 Manel Rodeiro dl-dc 9:30-11
JiMM Anàlisi de la música moderna I 1r 15 3 45 2A 2 Pep O'Callaghan dl-dc 15-16:30
JiMM Anàlisi de la música moderna II 2n 15 3 45 1A 1 Pep O'Callaghan dl-dc 15-16:30
JiMM Anàlisi del jazz I 1r 15 3 45 2A 2 Lluís Vergés dl-dc 8-9:30
JiMM Anàlisi del jazz II 2n 15 3 45 1A 1 Lluís Vergés dl-dc 8-9:30
S Anàlisi, síntesi i processament del so I 2n 15 3 30 1A 1 Josep Maria Comajuncosas dv 9-11
S Anàlisi, síntesi i processament del so II 2n 15 3 30 2A 2 Àlex Barrachina dv 11-13
T Arranjaments de cobla 3r/4t 15 3 45 A anual Marcel Sabaté dc 12:30-14
JiMM Arranjaments de la música moderna I 2n 15 3 45 2A 2 Xavier Ibañez dt-dj 11-12:30
JiMM Arranjaments de la música moderna II 3r 15 3 45 1A 1 Lluís Vergés dl-dc 9:30-11
T Arranjaments de la música tradicional II 3r/4t 15 3 45 2A 2 Marcel Casellas dj 11-14
T Arranjaments del flamenco 3r/4t 15 3 45 1A 1 Feliu Gasull dt 15-18
JiMM Arranjaments del jazz I 2n 15 3 45 2A 2 Lluís Vergés dl-dc 9:30-11
JiMM Arranjaments del jazz II 3r 15 3 45 1A 1 Lluís Vergés dl-dc 11-12:30
A Baix continu I, corda polsada 1r 4 2 30 1A corda 1 Mónica Pustilnik a determinar
A Baix continu I, tecla 1r 4 2 30 1A tecla 1 Eduard Martínez a determinar
A Baix continu II, corda polsada 1r 4 2 30 2A corda 2 Mónica Pustilnik a determinar
A Baix continu II, tecla 1r 4 2 30 2A tecla 2 Eduard Martínez a determinar
JiMM Big Band 1, 2 2n/3r 30 2 45 2A 2 Lluís Vidal dc 16:30-19:30
M Cant pla 2n 30 4 45 2A 2 Juan Carlos Asensio dj 15-16:30 i dv 12:30-14
JiMM Combo Jazz 1 1r 8 2 22,5 1A 1 Eladio Reinón dc 11-12:30
JiMM Combo Jazz 1 1r 8 2 22,5 1B 1 Eladio Reinón dc 12:30-14
JiMM Combo Jazz 2 1r 8 2 22,5 2A 2 Joan Monné dl 9:30-11
JiMM Combo Jazz 2 1r 8 2 22,5 2B 2 Joan Monné dl 11-12:30
JiMM Combo Música Moderna 1 1r 8 2 22,5 1A 1 Ignasi Zamora dt 15-16:30
JiMM Combo Música Moderna 2 1r 8 2 22,5 2A 2 Ignasi Zamora dt 15-16:30
TCiD Composició aplicada a l'ensenyament 2n 15 3 45 1A 1 Josep Margarit dl-dc 11-12:30
TCiD Composició aplicada a l'ensenyament 2n 15 3 45 2A 2 Josep Margarit dl-dc 12:30-14
TCiD Composició assistida per ordinador I 3r/4t 15 3 45 2A 2 Eduard Resina dt-dj 11-12:30
JiMM Composició de jazz I 3r 5 3 30 2A 2 Lluís Vidal dl 13-15
JiMM Composició de jazz I 3r 5 3 30 2B 2 Francesc Capella dc 14:30-16:30
JiMM Composició de jazz I 3r 5 3 30 2C 2 Lluís Vidal dl 18-20
JiMM Composició de jazz II 4t 5 3 30 1A 1 Lluís Vidal dl 17:30-19:30
JiMM Composició de jazz II 4t 5 3 30 1B 1 Lluís Vidal dc 17:30-19:30
JiMM Composició de música moderna I 3r 5 3 30 2A 2 Lluís Vergés dc 12-14
JiMM Composició de música moderna I 3r 5 3 30 2B 2 Xavier Ibañez dt 9-11
JiMM Composició de música moderna II 4t 5 3 30 1A 1 Joan Sanmartí dt 9-11
JiMM Composició de música moderna II 4t 5 3 30 1B 1 Joan Díaz dt 11-13
TCiD Composició electroacústica I 2n 15 3 45 1A 1 Eduard Resina dt-dj 11-12:30
TCiD Composició per a mitjans audiovisuals I 3r 15 3 45 1A 1 Arnau Bataller dt-dj 12:30-14
TCiD Compositors catalans dels segles XX i XXI 3r/4t 15 3 45 2A 2 Joaquim Rabaseda dl-dc 9:30-11
CiC Conjunt de metalls   35 2 45 1A 1 Angel Serrano dl 15:30-18:30
CiC Conjunt de metalls   35 2 45 2A 2 Angel Serrano dl 15:30-18:30
CiC Cor Clàssica i Contemporània 1r/2n 35 2 45 1A CiC 1 Lluís Vila dt-dj 11-12:30
CiC Cor Clàssica i Contemporània 1r/2n 35 2 45 2A CiC 2 Lluís Vila dt-dj 11-12:30
JiMM Cor gospel 1r/2n 35 2 45 2A Gos 2 Didier Likeng dc 15-18
JiMM Cor jazz i música llatina 1r/2n 35 2 45 1A Jazz 1 Eduardo Tancredi dc 15-18
A Cor música antiga 1r/2n 35 2 45 1A Ant 1 Francesc Garrigosa dt-dj 12:30-14
T Cor música tradicional 1r/2n 35 2 45 1A Trad intensiu professors convidats intensiu
CiC Cor per a cantants 1, 2, 3 i 4 1r/2n/3r/4t 35 2 45 A Cant anual Lluís Vila dj 12:30-14:30
PiG Desenvolupament professional 1r/4t 30 3 45 1A 1 Xavier Fina / Núria Sempere / Ester Bonal dt-dj 9:30-11
PiG Desenvolupament professional 1r/4t 30 3 45 1B 1 Xavier Fina / Núria Sempere / Ester Bonal dt-dj 11-12:30
PiG Desenvolupament professional 1r/4t 30 3 45 1C 1 Xavier Fina / Núria Sempere / Ester Bonal dt-dj 12:30-14
PiG Desenvolupament professional 1r/4t 30 3 45 2A 2 Xavier Fina / Núria Sempere / Ester Bonal dt-dj 9:30-11
PiG Desenvolupament professional 1r/4t 30 3 45 2B 2 Xavier Fina / Núria Sempere / Ester Bonal dt-dj 11-12:30
P Didàctica de l'instrument I 3r 30 3 45 2A 2 Ruben Bes dv 8-11
P Didàctica de l'instrument II 4t 30 4 45 1A 1 Ignasi Gomez (coord.) dv 9:30-12:30
P Didàctica del conjunt instrumental 4t 30 3 45 2A 2 Ferran Badal dj 8-11
P Didàctica del llenguatge i l'expressió musical I 2n 30 4 45 1A 1 Ignasi Gómez dt-dj 11-12:30
P Didàctica del llenguatge i l'expressió musical II 3r 30 4 45 A anual Ignasi Gómez / Ruben Bes dc 15-16:30
P Didàctica general 2n 30 6 (OP 4) 60 A anual Josep Lluís Zaragozà dc 16-18
PiG Dimensió econòmica del sector musical 1r/2n 30 4 30 1A 1 Xavier Fina dj 8-10
TCiD Direcció de cor principal 1 1r 5 5 30 1A 1 Johann Duijck a determinar
TCiD Direcció de cor principal 2 1r 5 5 30 2A 2 Johann Duijck a determinar
TCiD Direcció de cor principal 3 2n 5 5 30 1A 1 Josep Vila dj 15-17:30
TCiD Direcció de cor principal 4 2n 5 5 30 2A 2 Josep Vila dj 15-17:30
TCiD Direcció de cor principal 5 3r 5 5 30 1A 1 Johann Duijck a determinar
TCiD Direcció de cor principal 6 3r 5 5 30 2A 2 Johann Duijck a determinar
TCiD Direcció de cor secundària I 3r 10 4 45 1A 1 Lluís Vila dc 11-14
TCiD Direcció de cor secundària I 3r 10 4 45 2A 2 Lluís Vila dc 11-14
TCiD Direcció d'orquestra principal 1 1r 5 5 30 1A 1 Salvador Brotons dj 14-21:30
TCiD Direcció d'orquestra principal 2 1r 5 5 30 2A 2 Salvador Brotons dj 14-21:30
TCiD Direcció d'orquestra principal 3 2n 5 5 30 1A 1 Jordi Mora dt 17-19:30
TCiD Direcció d'orquestra principal 4 2n 5 5 30 2A 2 Jordi Mora dt 17-19:30
TCiD Direcció d'orquestra principal 5 3r 5 5 30 1A 1 Salvador Brotons dj 14-21:30
TCiD Direcció d'orquestra principal 6 3r 5 5 30 2A 2 Salvador Brotons dj 14-21:30
TCiD Direcció d'orquestra secundària I 3r 8 3 45 1A 1 Xavier Puig dl 11-14
TCiD Direcció d'orquestra secundària II 4t 8 3 45 2A 2 Xavier Puig dl 15-18
S Disseny de so 3r/4t 15 4 30 2A 2 José Lozano dt 15-17
P Disseny, desenvolupament i innovació curricular 3r 30 4 45 2A 2 Luis García dj 9-12
PiG Distribució i comercialització de continguts musicals 2n/3r 30 3 30 2A 2 David Loscos dc 11-13
PiG Dret I 1r/2n 30 3 30 1A 1 Andreu Puig dj 17-19
PiG Drets de propietat intel·lectual 3r/4t 30 2 15 1A 1 Enric Enrich dt 12 a 15 o 11 a 14
S Edició de partitures amb mitjans informàtics 1r/2n/3r/4t 15 2 30 1A 1 Joan Sanmartí dj 9-11
S Edició de partitures amb mitjans informàtics 1r/2n/3r/4t 15 2 30 2A 2 Joan Sanmartí dj 9-11
P Eines didàctiques de consciència corporal 3r 14 2 30 1A 1 Margarida Barbal dj 9-11
S Electrònica I 1r 8 3 30 1A 1 Enric Guaus dc 12-14
S Electrònica II 2n 8 3 30 2A 2 Josep Maria Comajuncosas dv 9-11
S Electrotècnia 2n 8 6 60 A anual Enric Giné dc 10-12
PiG Emprenedoria i creació d'empreses 4t 30 3 30 1A 1 Xavier Fina dj 11-13
CiC Escena lírica I 3r 15 3 45 2A 2 Susana Egea dl 15-18
CiC Escena lírica II 4t 15 3 45 1A 1 Susana Egea dl 15-18
CiC Escena lírica III 4t 15 3 45 2A 2 Susana Egea dc 12-15
S Escolta crítica II 3r/4t 10 2 20 1A 1 Perfecto Herrera dc 12-14
M Estètica I 3r/2n 30 4 30 1A 1 Rubén López Cano dt 10-12
M Estètica I 3r/2n 30 4 30 1B 1 Rubén López Cano dt 12-14
M Estètica I 3r/2n 30 4 30 1C 1 Marc Heilbron dt 15-17
M Estètica I 3r/2n 30 4 30 1D 1 Marc Heilbron dc 8:30-10:30
M Estètica I 3r/2n 30 4 30 1E 1 Marc Heilbron dc 10:30-12:30
M Estètica II 3r/2n 30 4 30 2A 2 Luca Chiantore dl 15-17
M Estètica II 3r/2n 30 4 30 2B 2 Luca Chiantore dl 17-19
M Estètica II 3r/2n 30 4 30 2C 2 Luca Chiantore dt 10-12
M Estètica II 3r/2n 30 4 30 2D 2 Luca Chiantore dt 12-14
M Estètica II 3r/2n 30 4 30 2E 2 Luca Chiantore dt 15-17
M Etnomusicologia I 1r/2n 30 6 45 2A 2 Horacio Curti dt-dj 12:30-14
M Etnomusicologia III 3r 30 6 45 2A 2 Sílvia Martínez dt-dj 12:30-14
S Física i matemàtiques per la música I 1r 30 3 30 1A 1 Enric Guaus dl 9-11
S Física i matemàtiques per la música II 1r 30 3 30 2A 2 Enric Guaus dl 9-11
S Fonaments d'acústica 1r/2n 15 3 45 1A1 1 Enric Giné / Enric Guaus / Perfecto Herrera / Paul Poletti dl 9-30-12:30
S Fonaments d'acústica 1r/2n 15 3 45 1A2 1 Enric Giné / Enric Guaus / Perfecto Herrera / Paul Poletti dl 11-14
S Fonaments d'acústica 1r/2n 15 3 45 1B1 1 Enric Giné / Enric Guaus / Perfecto Herrera / Paul Poletti dc 15-18
S Fonaments d'acústica 1r/2n 15 3 45 1B2 1 Enric Giné / Enric Guaus / Perfecto Herrera / Paul Poletti dc 16.30-19.30
S Fonaments d'acústica 1r/2n 15 3 45 1C1 1 Enric Giné / Enric Guaus / Perfecto Herrera / Paul Poletti dv 9-30-12:30
S Fonaments d'acústica 1r/2n 15 3 45 1C2 1 Enric Giné / Enric Guaus / Perfecto Herrera / Paul Poletti dv 11-14
S Fonaments d'acústica 1r/2n 15 3 45 2A1 2 Enric Giné / Enric Guaus / Perfecto Herrera / Paul Poletti dl 9-30-12:30
S Fonaments d'acústica 1r/2n 15 3 45 2A2 2 Enric Giné / Enric Guaus / Perfecto Herrera / Paul Poletti dl 11-14
S Fonaments d'acústica 1r/2n 15 3 45 2B1 2 Enric Giné / Enric Guaus / Perfecto Herrera / Paul Poletti dc 15-18
S Fonaments d'acústica 1r/2n 15 3 45 2B2 2 Enric Giné / Enric Guaus / Perfecto Herrera / Paul Poletti dc 16.30-19.30
S Fonaments d'acústica 1r/2n 15 3 45 2C1 2 Enric Giné / Enric Guaus / Perfecto Herrera / Paul Poletti dv 9-30-12:30
S Fonaments d'acústica 1r/2n 15 3 45 2C2 2 Enric Giné / Enric Guaus / Perfecto Herrera / Paul Poletti dv 11-14
TCiD Fonaments de la composició 1r 15 4 45 A1 anual Josep Rio-Pareja dj 8-9:30
TCiD Fonaments de la composició 1r 15 4 45 A2 anual Manel Ribera dj 9:30-11
TCiD Fonaments de la composició 1r 15 4 45 B1 anual Aureliano Cattaneo dv 11-12:30
TCiD Fonaments de la composició 1r 15 4 45 B2 anual Aureliano Cattaneo dv 12:30-14
TCiD Fonaments de la composició 1r 15 4 45 C1 anual Manel Ribera dc 8-9:30
TCiD Fonaments de la composició 1r 15 4 45 C2 anual Manel Ribera dc 9:30-11
TCiD Fonaments de la composició 1r 15 4 45 D1 anual Josep Rio-Pareja dt 15-16:30
TCiD Fonaments de la composició 1r 15 4 45 D2 anual Josep Rio-Pareja dt 16:30-18
TCiD Fonaments de la composició 1r 15 4 45 E1 anual Manel Ribera dj 12:30-14
TCiD Fonaments de la composició 1r 15 4 45 E2 anual Aureliano Cattaneo dv 15-16:30
CiC Fonaments de la pràctica interpretativa 3r 30 3 45 1A 1 Rafael Salinas dt-dj 9:30-11
CiC Fonaments de la pràctica interpretativa 3r 30 3 45 2A 2 Rafael Salinas dt-dj 9:30-11
P Fonaments de musicoteràpia 3r/4t 30 3 45 1A 1 Melissa Mercadal dt 8-11
CiC Fonètica aplicada al cant I 1r/2n 10 2 45 A anual Alan Branch / Patrick Borne / Rolf Bäcker dl 9:30-11
CiC Fonètica aplicada al cant II 2n 10 2 45 A anual Alan Branch / Patrick Borne / Rolf Bäcker dt 11-12:30
CiC Fonètica aplicada al cant III 3r 10 2 45 A anual Alan Branch / Patrick Borne / Rolf Bäcker dl 11-12:30
CiC Fonètica aplicada al cant IV 4t 10 2 45 A anual Alan Branch / Patrick Borne / Rolf Bäcker dt 12:30-14
P Foniatria 1r/2n/3r 30 3 45 2A 2 Cori Casanova dv 11-14
P Formació corporal i comunicació I 1r 14 2 30 1A 1 Margarida Barbal dc 9-11
P Formació corporal i comunicació I 1r 14 2 30 1B 1 Luís García dv 10:30-12:30
P Formació corporal i comunicació I 1r 14 2 30 1C 1 Mireia Mora dt 12-14
P Formació corporal i comunicació I 1r 14 2 30 1D 1 Vika Kleiman dv 12:30-14:30
P Formació corporal i comunicació I 1r 14 2 30 2A 2 Ester Momblant dt 11-13
P Formació corporal i comunicació I 1r 14 2 30 2B 2 Margarida Barbal dc 9-11
P Formació corporal i comunicació I 1r 14 2 30 2C 2 Vika Kleiman dc 15-17
P Formació corporal i comunicació I 1r 14 2 30 2D 2 Ester Momblant dj 14:30-16:30
P Formació corporal i comunicació I 1r 14 2 30 2E 2 Raimon Avila dj 16:30-18:30
P Formació corporal i comunicació I 1r 14 2 30 2F 2 Mireia Mora dv 10-12
P Formació corporal i comunicació II 2n 14 2 30 1A 1 Ester Momblant dt 10-12
P Formació corporal i comunicació II 2n 14 2 30 1B 1 Ester Momblant dj 14:30-16:30
P Formació corporal i comunicació II 2n 14 2 30 1C 1 Mireia Mora dt 15-17
P Formació corporal i comunicació II 2n 14 2 30 1D 1 Vika Kleiman dc 15-17
P Formació corporal i comunicació II 2n 14 2 30 1E 1 Margarida Barbal dj 11-13
P Formació corporal i comunicació II 2n 14 2 30 1F 1 Raimon Avila dj 16:30-18:30
P Formació corporal i comunicació II 2n 14 2 30 2A 2 Margarida Barbal dt-dj 9-10:30 (10 set)
P Formació corporal i comunicació II 2n 14 2 30 2B 2 Raimon Avila dt 16:30-18:30
P Formació corporal i comunicació II 2n 14 2 30 2C 2 Vika Kleiman dv 12-14
P Formació corporal i comunicació II (cant) 2n 14 2 30 2D (Cant) 2 Mireia Mora dt 14:30-16:30
P Formació vocal aplicada  I 1r 15 2 30 1A 1 Lluís Vila dl 12-14
P Formació vocal aplicada  I 1r 15 2 30 1B 1 Lluís Vila dc 15-17
P Formació vocal aplicada  II 2n 15 2 30 1A 1 Daniel Mestre dl 9-11
P Formació vocal aplicada  II 2n 15 2 30 2A 2 Daniel Mestre dl 9-11
PiG Gestió de centres educatius 3r/4t 30 3 30 1A 1 Núria Sempere dj 9-11
PiG Gestió de la innovació 2n/3r 30 3 30 1A 1 Pep Salazar dl 9-11
PiG Gestió de projectes comunitaris 1r/2n 30 3 30 2A 2 Núria Sempere dc 9-11
PiG Gestió d'equips 1r/2n 30 3 30 2A 2 Joan Fargas dl 8-10
PiG Gestió i planificació pressupostària 2n/3r 30 3 45 1A 1 David Regalado dv 9-30-12:30
M Història de la música audiovisual 3r/4t 30 4 (OP 3) 45 1A 1 Joaquim Rabaseda dl-dc 9:30-11
M Història de la música catalana dels segles XIX i XX 3r/4t 30 4 (OP 3) 45 1A 1 Anna Costal dl-dc 15-16:30
M Història de la música de l'edat mitjana 2n 30 4 (OP 3) 45 1A 1 Juan Carlos Asensio dj 15-16:30 i dv 12:30-14
M Història de la música del segle XIX 4t 30 4 (OP 3) 45 1A 1 Luca Chiantore dl-dc 9:30-11
M Història de la música del segle XIX 4t 30 4 (OP 3) 45 1B 1 Luca Chiantore dl-dc 15-16:30
M Història de la música del segle XVII 3r/4t 30 4 (OP 3) 45 2A 2 Rubén López Cano dt-dj 11-12:30
M Història de la música dels segles XX i XXI 1r/2n/3r 30 4 (OP 3) 45 1A 1 Anna Costal dl-dc 12:30-14
M Història de la música dels segles XX i XXI 1r/2n/3r 30 4 (OP 3) 45 2A 2 Anna Costal dl-dc 15-16:30
M Història de la música popular 4t 30 4 (OP 3) 45 1A 1 Francesc Capella dl-dc 9:30-11
M Història de l'òpera 2n 30 4 (OP 3) 45 2A 2 Marc Heilbron dl-dc 9:30-11
M Història del jazz 3r 30 4 (OP 3) 45 2A 2 Francesc Capella dl-dc 9:30-11
JiMM Improvisació de JiMM per a altres àmbits 3r/4t 6 2 30 1A OP 1 John DuBuclet dc 9:30-11:30
JiMM Improvisació de JiMM per a altres àmbits 3r/4t 6 2 30 1B OP 1 Mario Rossy dl 16:30-18:30
T Improvisació de la música tradicional I 1r 10 2 30 1A 1 Marcel Casellas dt 11-13
T Improvisació de la música tradicional II 2n 10 2 30 2A 2 Marcel Casellas dt 11-13
T Improvisació de la música tradicional III 3r 10 2 30 1A 1 Marcel Casellas dt 13-15
T Improvisació de la música tradicional IV 4t 10 2 30 2A 2 Marcel Casellas dt 13-15
JiMM Improvisació i acompanyament de jazz  IV 4t 6 2 22,5 2A 2 Gorka Benítez dc 12:30-14
JiMM Improvisació i acompanyament de jazz  IV 4t 6 2 22,5 2B 2 Albert Bover dt 12:30-14
JiMM Improvisació i acompanyament de jazz I 1r 6 2 22,5 1A 1 Joan Monné dl 9:30-11
JiMM Improvisació i acompanyament de jazz I 1r 6 2 22,5 1B 1 Joan Monné dt 12:30-14
JiMM Improvisació i acompanyament de jazz II 2n 6 2 22,5 2A 2 Eladio Reinón dl 11-12:30
JiMM Improvisació i acompanyament de jazz II 2n 6 2 22,5 2B 2 Gorka Benítez dc 11-12:30
JiMM Improvisació i acompanyament de jazz III 3r 6 2 22,5 1A 1 Dani Pérez dc 9:30-11
JiMM Improvisació i acompanyament de jazz III 3r 6 2 22,5 1B 1 Joan Monné dt 9:30-11
JiMM Improvisació i acompanyament de la MM I 1r 6 2 22,5 1A 1 Ignasi Zamora dj 16:30-18
JiMM Improvisació i acompanyament de la MM I 1r 6 2 22,5 1B 1 Ignasi Zamora dj 18-19:30
JiMM Improvisació i acompanyament de la MM II 2n 6 2 22,5 1A 1 Josep Pérez Cucurella dc 12:30-14
JiMM Improvisació i acompanyament de la MM II 2n 6 2 22,5 2B 2 Josep Pérez Cucurella dc 12:30-14
JiMM Improvisació i acompanyament de la MM III 3r 6 2 22,5 1A 1 Gorka Benítez dc 11-12:30
JiMM Improvisació i acompanyament de la MM IV 4t 6 2 22,5 2A 2 Eladio Reinón dc 12:30-14
JiMM Improvisació i acompanyament de la MM IV 4t 6 2 22,5 2B 2 Joan Díaz dl 11-12:30
T Improvisació i acompanyament del flamenco I 1r 6 2 22,5 1A 1 Joan Asensio dl 15-16:30
T Improvisació i acompanyament del flamenco II 1r 6 2 22,5 2A 2 Joan Asensio dl 15-16:30
T Improvisació i acompanyament del flamenco III 2n 6 2 22,5 1A 1 José Vizcaya dl 16:30-18
T Improvisació i acompanyament del flamenco IV 2n 6 2 22,5 2A 2 José Vizcaya dl 16:30-18
T Improvisació i acompanyament del flamenco per a altres àmbits 3r/4t 6 2 30 1A OP 1 Antonio Zarco dl 12-14
T Improvisació i acompanyament del flamenco V 3r 6 2 22,5 1A 1 José Vizcaya dt 12:30-14
T Improvisació i acompanyament del flamenco VI 3r 6 2 22,5 2A 2 José Vizcaya dt 16:30-18
CiC Improvisació i acompanyament I, guitarra 1r 6 2 30 1A Guit 1 Feliu Gasull dl 9-11
CiC Improvisació i acompanyament I, harmònics 1r 4 2 30 1A Harm 1 Daniel Espasa dl 15-17
CiC Improvisació i acompanyament I, II orgue 1r/2n 4 2 30 1A Org 1 Juan de la Rubia dl 11-13
CiC Improvisació i acompanyament I, monòdics 1r 7 2 30 1A Mon 1 Quico Pugés dl 9-11
CiC Improvisació i acompanyament I, monòdics 1r 7 2 30 1B Mon 1 Quico Pugés dl 11-13
CiC Improvisació i acompanyament I, monòdics 1r 7 2 30 1C Mon 1 Quico Pugés dl 15-17
CiC Improvisació i acompanyament I, monòdics 1r 7 2 30 1D Mon 1 Albert Gumí dj 12-14
CiC Improvisació i acompanyament I, monòdics 1r 7 2 30 1E Mon 1 Albert Gumí dj 15-17
CiC Improvisació i acompanyament I, monòdics 1r 7 2 30 1F Mon 1 Albert Gumí dv 8-10
CiC Improvisació i acompanyament I, pedagogs 1r 7 2 30 2A Ped 2 Carles Marigó dl 9-11
CiC Improvisació i acompanyament I, pedagogs 1r 7 2 30 2B Ped 2 Carles Marigó dl 11-13
CiC Improvisació i acompanyament I, pedagogs 1r 7 2 30 2C Ped 2 Carles Marigó dl 15-17
CiC Improvisació i acompanyament II, guitarra 2n 4 2 30 2A Guit 2 Feliu Gasull dl 9-11
CiC Improvisació i acompanyament II, harmònics 2n 4 2 30 2A Harm 2 Daniel Espasa dl 15-17
CiC Improvisació i acompanyament II, monòdics 2n 7 2 30 1A Mon 1 Albert Mora dv 8-10
CiC Improvisació i acompanyament II, monòdics 2n 7 2 30 1B Mon 1 Carles Marigó dv 10-12
CiC Improvisació i acompanyament II, monòdics 2n 7 2 30 2A Mon 2 Albert Mora dc 8-10
CiC Improvisació i acompanyament II, monòdics 2n 7 2 30 2B Mon 2 Albert Gumí dj 8-10
CiC Improvisació i acompanyament II, monòdics 2n 7 2 30 2C Mon 2 Albert Gumí dj 10-12
CiC Improvisació i acompanyament II, monòdics 2n 7 2 30 2D Mon 2 Carles Marigó dj 12-14
CiC Improvisació i acompanyament II, pedagogs 2n 7 2 30 1A Ped 1 Albert Gumí dv 10-12
CiC Improvisació i acompanyament II, pedagogs 2n 7 2 30 1B Ped 1 Carles Marigó dv 12-14
CiC Improvisació i acompanyament II, pedagogs 2n 7 2 30 2A Ped 2 Albert Gumí dv 8-10
CiC Improvisació i acompanyament II, pedagogs 2n 7 2 30 2B Ped 2 Albert Gumí dv 10-12
CiC Improvisació i acompanyament III, IV orgue 3r/4t 4 2 30 2A Org 2 Juan De la Rubia dl 11-13
CiC Improvisació i acompanyament III, mon. i harm. 3r 7 2 30 1A 1 Agustí Fernandez dt 12-14
CiC Improvisació i acompanyament III, mon. i harm. 3r 7 2 30 1B 1 Agustí Fernandez dt 16-18
CiC Improvisació i acompanyament III, mon. i harm. 3r 7 2 30 1C 1 Karst de Jong dj 12-14
CiC Improvisació i acompanyament III, mon. i harm. 3r 7 2 30 1D 1 Karst de Jong dj 18-20
CiC Improvisació i acompanyament III, mon. i harm. 3r 7 2 30 2A 2 Agustí Fernandez dt 12-14
CiC Improvisació i acompanyament III, mon. i harm. 3r 7 2 30 2B 2 Agustí Fernandez dt 16-18
CiC Improvisació i acompanyament III, mon. i harm. 3r 7 2 30 2C 2 Karst de Jong dj 18:30-20:30
CiC Improvisació i acompanyament per a pianistes I 1r 4 3 30 1A 1 Juan de la Rubia dl 9-11
CiC Improvisació i acompanyament per a pianistes I 1r 4 3 30 1B 1 Juan de la Rubia dt 11-13
CiC Improvisació i acompanyament per a pianistes I 1r 4 3 30 1C 1 Daniel Espasa dt 15-17
CiC Improvisació i acompanyament per a pianistes II 2n 4 3 30 2A 2 Juan de la Rubia dl 9-11
CiC Improvisació i acompanyament per a pianistes II 2n 4 3 30 2B 2 Juan de la Rubia dt 11-13
CiC Improvisació i acompanyament per a pianistes III 3r 4 3 45 1A 1 Carles Marigó dl-dt 15-16:30
CiC Improvisació i acompanyament per a pianistes III 3r 4 3 45 1B 1 Karst de Jong dj 16:30-18 i dv 15-16:30
CiC Improvisació i acompanyament per a pianistes III 3r 4 3 45 2A 2 Juan de la Rubia dl-dt 15-16:30
CiC Improvisació i acompanyament per a pianistes IV 4t 4 3 45 1A 1 Daniel Espasa dl-dt 17-18:30
CiC Improvisació i acompanyament per a pianistes IV 4t 4 3 45 2A 2 Daniel Espasa dl-dt 17-18:30
A Improvisació i ornamentació (instruments polifònics) 3r/4t 5 2 30 1C 1 Paco Rubio dl-dt a concretar (quinz)
A Improvisació i ornamentació de la MA per a altres àmbits 3r/4t 5 2 30 1A OP 1 Paco Rubio dl-dt a concretar (quinz)
A Improvisació i ornamentació I 1r/2n 5 2 30 1A 1 Paco Rubio dl-dt a concretar (quinz)
A Improvisació i ornamentació I 1r/2n 5 2 30 1B 1 Paco Rubio dl-dt a concretar (quinz)
A Improvisació i ornamentació II 1r/3r 5 2 30 2A 2 Paco Rubio dl-dt a concretar (quinz)
A Improvisació i ornamentació II 1r/3r 5 2 30 2B 2 Paco Rubio dl-dt a concretar (quinz)
A Improvisació i ornamentació II 1r/3r 5 2 30 2C 2 Paco Rubio dl-dt a concretar (quinz)
A Improvisació i ornamentació III 2n/4t 5 2 30 1A 1 Paco Rubio dl-dt a concretar (quinz)
A Improvisació i ornamentació IV 2n/4t 5 2 30 2A 2 Paco Rubio dl-dt a concretar (quinz)
CiC Improvisació i/o acompanyament IV, mon. i harm. 4t 6 2 30 1A 1 Agustí Fernandez dt 18-20
CiC Improvisació i/o acompanyament IV, mon. i harm. 4t 6 2 30 1B 1 Agustí Fernandez dc 12-14
CiC Improvisació i/o acompanyament IV, mon. i harm. 4t 6 2 30 1C 1 Agustí Fernandez dc 16-18
CiC Improvisació i/o acompanyament IV, mon. i harm. 4t 6 2 30 2A 2 Agustí Fernandez dc 12-14
CiC Improvisació i/o acompanyament IV, mon. i harm. 4t 6 2 30 2B 2 Agustí Fernandez dc 16-18
CiC Improvisació i/o acompanyament IV, mon. i harm. 4t 6 2 30 2C 2 Karst de Jong dj 16:30-18:30
CiC Improvisació i/o acompanyament IV, mon. i harm. 4t 6 2 30 2D 2 Karst de Jong dv 12:30-14:30
S Informàtica musical I 1r 15 3 30 1A 1 Pere Casulleras dv 11-13
S Informàtica musical II 1r 15 3 30 2A 2 Josep Maria Comajuncosas dv 11-13
TCiD Instrumentació i orquestració I 1r 15 3 45 2A 2 Albert Guinovart dl-dc 9:30-11
TCiD Instrumentació i orquestració II 2n 15 3 45 1A 1 Albert Guinovart dl-dc 12:30-14
TCiD Instrumentació i orquestració III 2n/3r 15 3 45 2A 2 Bernat Vivancos dl 11-14
TCiD Instrumentació i orquestració IV 3r/4t 15 3 45 1A 1 Bernat Vivancos dc 15-18
P Instruments polifònics a l'aula 3r/4t 15 4 30 2A 2 Ester Bonal dt 9-11
S Interpretació amb mitjans electrònics I 4t 10 3 30 1A 1 Àlex Barrachina dt 15-17
S Interpretació amb mitjans electrònics II 4t 10 3 30 2A 2 Josep Maria Comajuncosas dj 15-17
M Introducció a la codicologia 1r/2n 30 4 45 2A 2 Juan Carlos Asensio dj 16:30-18 i dv 11-12:30
S Introducció a la tecnologia musical 1r/2n/3r 15 2 30 1A1 1 Pere Casulleras / Perfecto Herrera dt 11-13
S Introducció a la tecnologia musical 1r/2n/3r 15 2 30 1A2 1 Pere Casulleras / Perfecto Herrera dt 12-14
S Introducció a la tecnologia musical 1r/2n/3r 15 2 30 1B1 1 Pere Casulleras / Perfecto Herrera dj 11-13
S Introducció a la tecnologia musical 1r/2n/3r 15 2 30 1B2 1 Pere Casulleras / Perfecto Herrera dj 12-14
S Introducció a la tecnologia musical 1r/2n/3r 15 2 30 1C1 1 Pere Casulleras / Perfecto Herrera dl 15-17
S Introducció a la tecnologia musical 1r/2n/3r 15 2 30 2A1 2 Pere Casulleras / Perfecto Herrera dt 11-13
S Introducció a la tecnologia musical 1r/2n/3r 15 2 30 2A2 2 Pere Casulleras / Perfecto Herrera dt 12-14
S Introducció a la tecnologia musical 1r/2n/3r 15 2 30 2B1 2 Pere Casulleras / Perfecto Herrera dj 11-13
S Introducció a la tecnologia musical 1r/2n/3r 15 2 30 2B2 2 Pere Casulleras / Perfecto Herrera dj 12-14
S Introducció a la tecnologia musical 1r/2n/3r 15 2 30 2C1 2 Pere Casulleras / Perfecto Herrera dl 15-17
S Laboratori de so I, III 2n/3r 15 3 15 1A 1 Enric Guaus dc 15-17
S Laboratori de so II, IV 2n/3r 15 3 15 2A 2 José Lozano dt 17-19
PiG L'entorn empresarial 1r/2n 30 3 15 2A 2 Xavier Fina dj 15-17
PiG Marc públic i institucional de la música 1r 30 2 30 1A 1 Xavier Fina dj 15-17
TCiD Metodologies d'anàlisi musical 1r 15 4 45 A1 anual Fèlix Pastor dj 9:30-11
TCiD Metodologies d'anàlisi musical 1r 15 4 45 A2 anual Fèlix Pastor dj 11-12:30
TCiD Metodologies d'anàlisi musical 1r 15 4 45 B1 anual Fèlix Pastor dc 11-12:30
TCiD Metodologies d'anàlisi musical 1r 15 4 45 B2 anual Manel Ribera dj 11-12:30
TCiD Metodologies d'anàlisi musical 1r 15 4 45 C1 anual Fèlix Pastor dc 9:30-11
TCiD Metodologies d'anàlisi musical 1r 15 4 45 C2 anual Fèlix Pastor dc 8-9:30
TCiD Metodologies d'anàlisi musical 1r 15 4 45 D1 anual Josep Margarit dt 16:30-18
TCiD Metodologies d'anàlisi musical 1r 15 4 45 D2 anual Josep Margarit dt 15-16:30
TCiD Metodologies d'anàlisi musical 1r 15 4 45 E1 anual Joan Grimalt dj 16:30-18
TCiD Metodologies d'anàlisi musical 1r 15 4 45 E2 anual Joan Grimalt dj 15-16:30
M Metodologies de recerca 3r 15 2 30 A anual Carles Ill dl 11-12:30 (inici: 27-11-17)
M Metodologies de recerca 3r 15 2 30 B anual Carles Ill dl 12:30-14 (inici: 27-11-17)
M Metodologies de recerca 3r 15 2 30 C anual Carles Ill dl 15-16:30 (inici: 27-11-17)
M Metodologies de recerca 3r 15 2 30 D anual Carles Ill dl 16:30-18 (inici: 27-11-17)
M Metodologies de recerca 3r 15 2 30 E anual Carles Ill dc 11-12:30 (inici: 22-11-17)
M Metodologies de recerca 3r 15 2 30 F anual Carles Ill dc 12:30-14 (inici: 22-11-17)
M Metodologies de recerca 3r 15 2 30 G anual Carles Ill dc 15-16:30 (inici: 22-11-17)
M Metodologies de recerca 3r 15 2 30 H anual Carles Ill dc 16:30-18 (inici: 22-11-17)
M Metodologies de recerca 3r 15 2 30 I anual Carles Ill dc 18-19:30 (inici: 22-11-17)
M Metodologies d'investigació musical I 1r/4t 15 4 22,5 1A 1 Rubén López Cano dj 15-16:30
M Metodologies d'investigació musical II 1r 15 4 22,5 2A 2 Rubén López Cano dj 15-16:30
M Models d'organització sonora de les músiques tradicionals 3r 30 4 45 2A 2 Gianni Ginesi dl-dc 11-12:30
PiG Música i comunicació en l'entorn global 1r/2n 30 3 30 2A 2 Xavier Fina dj 8-10
M Música i cultura I 1r 30 3 45 A anual Josep Pujol dl 11-12:30
M Música i cultura I 1r 30 3 45 B anual Josep Pujol dt 8-9:30
M Música i cultura I 1r 30 3 45 C anual Josep Pujol dt 9:30-11
M Música i cultura I 1r 30 3 45 D anual Josep Pujol dl 16:30-18
M Música i cultura I 1r 30 3 45 E anual Josep Pujol dt 15-16:30
M Música i cultura II 1r 30 3 45 A anual Gianni Ginesi dl 12:30-14
M Música i cultura II 1r 30 3 45 B anual Marc Heilbron dt 9:30-11
M Música i cultura II 1r 30 3 45 C anual Marc Heilbron dt 8-9:30
M Música i cultura II 1r 30 3 45 D anual Gianni Ginesi dl 15-16:30
M Música i cultura II 1r 30 3 45 E anual Joan Gay dt 16:30-18
M Música i cultura III 2n 30 3 45 1A 1 Horacio Curti dt-dj 9:30-11
M Música i cultura III 2n 30 3 45 1B 1 Horacio Curti dt-dj 11-12:30
M Música i cultura III 2n 30 3 45 1C 1 Horacio Curti dt-dj 15-16:30
M Música i cultura III 2n 30 3 45 2A 2 Sílvia Martínez dt-dj 9:30-11
M Música i cultura III 2n 30 3 45 2B 2 Sílvia Martínez dt-dj 11-12:30
P Música i dansa 4t 15 2 30 2A 2 Ester Momblant dj 11-13
M Música tradicional catalana 2n 30 4 (OP 3) 45 2A 2 Anna Costal dl-dc 11-12:30
P Música, moviment i rítmica I 3r 14 2 30 1A intensiu Luis García intensiu
P Música, moviment i rítmica II 4t 14 2 30 1A 1 Luis García dc 12-14
M Musicologia històrica II 1r/2n 30 6 45 1A 1 Anna Costal dl-dc 11-12:30
M Musicologia històrica III 3r 30 6 45 1A 1 Luca Chiantore dl-dc 12:30-14
M Músiques tradicionals del món I 2n/3r 30 4 (OP 3) 45 1A 1 Gianni Ginesi dl-dc 11-12:30
M Notació i edició II 3r/4t 30 4 45 1A 1 Juan Carlos Asensio dj 16:30-18 i dv 11-12:30
P Organització i contextos educatius 4t 30 4 45 1A 1 Javier Duque dt-dj 11-12:30
S Organologia 1r/2n/4t 15 3 30 1A 1 Paul Poletti dj 18-20
PiG Patrocini i mecenatge 3r/4t 30 4 30 1A 1 Oriol Aguilà dc 15-17
P Pedagogia sistemàtica de la música  I 1r 30 4 45 2A 2 Javier Duque / Luis García dt-dj 12:30-14
P Pedagogia sistemàtica de la música  II 2n 30 4 45 1A 1 Javier Duque dt-dj 12:30-14
TCiD Percepció auditiva  específica (Cant, Cant històric, Acordió, Guitarra) 2n 10 2 45 A anual Sofía Martinez dc 11-12:30
TCiD Percepció auditiva  específica (Comp., Direcc.) 2n 10 2 45 B anual Sofía Martinez dt 12:30-14
TCiD Percepció auditiva  específica (Music., Son.) 2n 10 2 45 C anual Sofía Martinez dc 12:30-14
TCiD Percepció auditiva  específica (Piano, Orgue) 2n 10 2 45 D anual Sofía Martinez dc 9:30-11
TCiD Percepció auditiva  específica (per a JiMM) 2n 10 2 45 A JiMM anual Pep O'Callaghan dc 12:30-14
TCiD Percepció auditiva  específica (per a JiMM) 2n 10 2 45 B JiMM anual Pep O'Callaghan dc 16:30-18
TCiD Percepció auditiva general 1r 10 3 45 A1 anual Sofía Martinez dt 9:30-11
TCiD Percepció auditiva general 1r 10 3 45 A2 anual Sofía Martinez dt 11-12:30
TCiD Percepció auditiva general 1r 10 3 45 A3 anual Daniel Mestre dt 9:30-11
TCiD Percepció auditiva general 1r 10 3 45 B1 anual Rosa Urtasun dv 9:30-11
TCiD Percepció auditiva general 1r 10 3 45 B2 anual Rosa Urtasun dv 11-12:30
TCiD Percepció auditiva general 1r 10 3 45 B3 anual Rosa Urtasun dv 12:30-14
TCiD Percepció auditiva general 1r 10 3 45 C1 anual Pep O'Callaghan dl 11-12:30
TCiD Percepció auditiva general 1r 10 3 45 C2 anual Pep O'Callaghan dl 12:30-14
TCiD Percepció auditiva general 1r 10 3 45 C3 anual Daniel Mestre dt 11-12:30
TCiD Percepció auditiva general 1r 10 3 45 D1 anual Rosa Urtasun dc 12:30-14
TCiD Percepció auditiva general 1r 10 3 45 D2 anual Rosa Urtasun dc 15-16:30
TCiD Percepció auditiva general 1r 10 3 45 D3 anual Rosa Urtasun dc 16:30-18
TCiD Percepció auditiva general 1r 10 3 45 E1 anual Josep Baucells dj 15-16:30
TCiD Percepció auditiva general 1r 10 3 45 E2 anual Josep Baucells dj 16:30-18
JiMM Perfeccionament rítmic jazz 2n 15 2 30 1A Jazz 1 David Xirgu dt 9-11
JiMM Perfeccionament rítmic MM 2n 15 2 30 1A MM 1 David Gómez dj 10-12
A Pràctica de baix continu 3r 5 2 30     Eduard Martínez  
CiC Pràctica d'orquestra 1, 2 1r/2n   4/2 90 A anual Xavier Puig dc 11-14
M Practicum de Musicologia I 3r   4 10 A anual Gianni Ginesi sense horari
M Practicum de Musicologia II 4t   4 10 A anual Gianni Ginesi i Horacio Curti sense horari
P Practicum de Pedagogia  I 3r   4 10 A anual diversos dv 9-14 (1rQ)
P Practicum de Pedagogia  II 4t   4 10 A anual diversos a determinar
PiG Practicum de Producció i gestió I 3r   20 20 A anual Imma Grimalt sense horari
PiG Practicum de Producció i gestió II 4t   20 20 A anual Imma Grimalt sense horari
S Practicum de Sonologia 4t   6 10   anual Pere Casulleras / Enric Guaus / Perfecto Herrera / Paul Poletti sense horari
TCiD Pràctiques de direcció 1 1r   2 15 1A 1 Salvador Brotons / Johan Duijck a determinar
TCiD Pràctiques de direcció 2 1r   2 15 2A 2 Salvador Brotons / Johan Duijck a determinar
TCiD Pràctiques de direcció 3 2n   2 15 1A 1 Jordi Mora / Josep Vila a determinar
TCiD Pràctiques de direcció 4 2n   2 15 2A 2 Jordi Mora / Josep Vila a determinar
TCiD Pràctiques de direcció 5 3r   2 15 1A 1 Salvador Brotons / Johan Duijck a determinar
TCiD Pràctiques de direcció 6 3r   2 15 2A 2 Salvador Brotons / Johan Duijck a determinar
PiG Pràctiques internes de Producció i gestió I 2n   4 20 A anual Imma Grimalt sense horari
PiG Pràctiques internes de Producció i gestió II 3r   4 20 A anual Imma Grimalt sense horari
PiG Pràctiques internes de Producció i gestió III 4t   4 20 A anual Imma Grimalt sense horari
S Pràctiques internes de Sonologia I, II 3r/4t   4/6 10   anual Enric Guaus sense horari
PiG Producció aplicada a la indústria musical 2n/3r 30 3 30 1A 1 Jaume Colomer dc 11-13
PiG Producció de concerts i esdeveniments musicals 1r/2n 30 4 30 2A 2 Imma Grimalt dj 12-14
S Psicoacústica 1r 15 3 30 2A 2 Perfecto Herrera dl 12-14
P Psicopedagogia 3r 30 6 60 A anual Javier Duque / Melissa Mercadal dl 9-11
TCiD Reducció de partitures I 2n 5 4 45 2A 2 Joan Grimalt dc 11-14
TCiD Reducció de partitures II 3r 5 4 45 1A 1 Joan Grimalt dc 11-14
TCiD Reducció de partitures III 4t 5 4 45 2A 2 Joan Grimalt dc 15-18
P Relació docent 2n 30 4 45 2A 2 Ignasi Gómez / Luis García dc 9:30-12:30
A Repertori de la música antiga, clavicèmbal   15 3 45     Luca Guglielmi  
A Repertori de la música antiga, viola de gamba   15 3 45     Emmanuel Balssa  
T Repertori del flamenco 2n/3r 15 3 45 2A 2 José Vizcaya / Antonio Zarco dj 11-14
CiC Repertori específic del cant 3r/4t 15 3 45 A anual Alan Branch dl 12:30-14
CiC Repertori i tècniques de la música contemporània 3r 30 2 30 1A 1 Albet / Moretti / Brown / Gasull / Torramilans dv 9-11
CiC Repertori i tècniques de la música contemporània 3r 30 2 30 2A 2 Albet / Moretti / Brown / Gasull / Torramilans dv 9-11
CiC Repertori instrumental específic, fagot 3r/4t 15 3 45     Laia Magrí  
CiC Repertori instrumental específic, oboè 3r/4t 15 3 45     Josep Domènech  
CiC Repertori instrumental específic, piano 3r 15 3 45 1A Piano 1 Laura Pallàs dv 11-14
CiC Repertori instrumental específic, saxòfon 3r/4t 15 3 45 2A Saxo 2 Albert Julià dv 10-13
CiC Repertori instrumental específic, trombó 3r/4t 15 3 45     Raúl Garcia dt 14:30-16
CiC Repertori instrumental específic, trompeta 3r/4t 15 3 45     a determinar  
CiC Repertori instrumental específic, violí 3r 15 3 45 1A Violí 1 Miguel Simarro dv 11-14 i 16-19 (quinz)
TCiD Seminari de composició 1, 3, 5, 7 1r/2n/3r/4t 30 2 30 1A 1 Professor convidat 1rQ dc-dj 18-20 (quinz)
TCiD Seminari de composició 2, 4, 6, 8 1r/2n/3r/4t 30 2 30 2A 2 Professor convidat 2nQ dc-dj 18-20 (quinz)
P Seminari de didàctica 4t 30 4 45 2A 2 Luis García / Ignasi Gómez dv 9-12
CiC Seminari de música vocal 1 1r 15 2 22,5 1A 1 Francisco Poyato dl 15-16:30
CiC Seminari de música vocal 2 1r 15 2 22,5 2A 2 Alan Branch dl 15-16:30
CiC Seminari de música vocal 3 2n 15 2 22,5 1A 1 Enedina Lloris dc 12:30-14
CiC Seminari de música vocal 4 2n 15 2 22,5 2A 2 Enedina Lloris dc 12:30-14
CiC Seminari de música vocal 5 3r 15 2 22,5 1A 1 Francesc Garrigosa dt 11-12:30
CiC Seminari de música vocal 6 3r 15 2 22,5 2A 2 Enedina Lloris dc 15-16:30
CiC Seminari de música vocal 7 4t 15 2 22,5 1A 1 a determinar  
CiC Seminari de música vocal 8 4t 15 2 22,5 2A 2 a determinar  
M Seminari de musicologia  I, II 3r/4t 30 4 60 A anual Josep Pujol / Joan Gay dt 18-20
S Seminari de sonologia  I, III 3r/4t 30 2 11,25 1A 1 Pere Casulleras dv 13-14:30
S Seminari de sonologia  II, IV 3r/4t 30 2 11,25 2A 2 Pere Casulleras dv 13-14:30
TCiD Seminari de teoria i composició 4t 30 3 45 2A 2 Professor convidat 2nQ dc-dj 15-18 (quinz)
CiC Seminari d'interpretació 4t 30 2 30 1A 1 Ramon Torramilans dj 12-14
CiC Seminari d'interpretació 4t 30 2 30 1B 1 Ramon Torramilans dj 15-17
A Seminari d'interpretació en cant històric 3r/4t 30 2 30     Marta Almajano  
P Seminari d'investigació en educació musical 4t 30 4 45 1A 1 Javier Duque / Luis García / Montserrat Bonet dc 8-11
S Sonorització de directes 2n/3r 15 3 30 2A 2 Ferran Conangla a determinar
A Taller d'anàlisi de la música antiga 3r 10 2 30 A anual Javier Artigas dv 12-14 (quinz)
TCiD Taller d'anàlisi I 2n/3r 10 2 22,5 1A 1 Joan Grimalt dj 12:30-14
TCiD Taller d'anàlisi I 2n/3r 10 2 22,5 2A 2 Joan Grimalt dj 12:30-14
TCiD Taller d'anàlisi II 3r 10 2 22,5 1A 1 Josep Rio-Pareja dj 11-12:30
TCiD Taller d'anàlisi II 3r 10 2 22,5 2A 2 Josep Rio-Pareja dj 11-12:30
TCiD Taller d'anàlisi per a la musicologia 4t 15 8 45 A anual Joaquim Rabaseda dl 16:30-18
M Taller d'escriptura per a la musicologia 2n 15 8 45 A anual Josep Pujol dl 12:30-14
CiC Tècniques actorals I 1r/2n 30 2 45 1A 1 Susana Egea dl 11-14
CiC Tècniques actorals II 2n 30 3 45 2A 2 Susana Egea dl 11-14
TCiD Tècniques bàsiques de direcció 2n 10 2 30 1A 1 Daniel Mestre dl 14:30-16:30
TCiD Tècniques bàsiques de direcció 2n 10 2 30 2A 2 Daniel Mestre dl 14:30-16:30
TCiD Tècniques compositives I 2n/3r 15 3 45 1A 1 Manel Ribera dc-dv 11-12:30
TCiD Tècniques compositives I 2n/3r 15 3 45 1B 1 Karst de Jong dj 15-16:30 i dv 12:30-14
TCiD Tècniques compositives II 2n/4t 15 3 45 2A 2 Karst de Jong dj 12-30-14 i dv 9.30-11
TCiD Tècniques compositives III 3r 15 3 45 2A 2 Karst de Jong dj 15-16:30 i dv 11-12:30
T Tècniques de composició del flamenco 2n/3r 15 3 45 2A 2 Rafael Cañizares dj 8-11
TCiD Tècniques de composició del segle XX 4t 15 3 45 1A 1 Professor convidat 1rQ dc-dj 15-18 (quinz)
PiG Tècniques de comunicació 3r/4t 15 4 45 1A 1 Imma Grimalt dj 15-18
S Tècniques de programació I 1r 15 3 30 2A 2 Enric Guaus dc 12-14
S Tècniques de programació III 2n/3r 15 3 30 1A 1 Josep Maria Comajuncosas dv 11-13
S Tècniques d'enregistrament i postproducció I 1r/2n/3r/4t 15 2 30 1A 1 Pere Casulleras / Ferran Conangla / Enric Giné dl 10-12
S Tècniques d'enregistrament i postproducció I 1r/2n/3r/4t 15 2 30 1B 1 Pere Casulleras / Ferran Conangla / Enric Giné dl 12-14
S Tècniques d'enregistrament i postproducció I 1r/2n/3r/4t 15 2 30 1C 1 Pere Casulleras / Ferran Conangla / Enric Giné dl 15-17
S Tècniques d'enregistrament i postproducció I 1r/2n/3r/4t 15 2 30 1D 1 Pere Casulleras / Ferran Conangla / Enric Giné dl 17-19
S Tècniques d'enregistrament i postproducció I 1r/2n/3r/4t 15 2 30 2A 2 Pere Casulleras / Ferran Conangla / Enric Giné dl 10-12
S Tècniques d'enregistrament i postproducció I 1r/2n/3r/4t 15 2 30 2B 2 Pere Casulleras / Ferran Conangla / Enric Giné dl 12-14
S Tècniques d'enregistrament i postproducció I 1r/2n/3r/4t 15 2 30 2C 2 Pere Casulleras / Ferran Conangla / Enric Giné dl 15-17
S Tècniques d'enregistrament i postproducció I 1r/2n/3r/4t 15 2 30 2D 2 Pere Casulleras / Ferran Conangla / Enric Giné dl 17-19
S Tècniques d'enregistrament i postproducció II 2n 10 3 30 1A 1 Pere Casulleras / Ferran Conangla / Enric Giné dj 12:30-14:30
S Tècniques d'enregistrament i postproducció III 2n 10 3 30 2A 2 Pere Casulleras / Ferran Conangla / Enric Giné dj 10-12
S Tècniques d'enregistrament i postproducció IV 3r 10 4 30 2A 2 Pere Casulleras / Ferran Conangla / Enric Giné dj 12-14
M Tècniques d'execució de la música tradicional 3r/4t 30 4 (OP 3) 45 2A 2 Horacio Curti dt-dj 15-16:30
S Tecnologia aplicada a la producció i difusió I 2n/3r 15 3 30 1A 1 Sonia Espí dl 17-19
S Tecnologia aplicada a la producció i difusió II 4t 15 4 30 2A 2 a determinar dl 17-19
S Tecnologies per a la recerca musical 2n/4t 15 3 30 2A 2 Perfecto Herrera dl 15-17
S Tecnologies per a l'educació musical 2n 15 4 45 1A 1 Jordi Soler dl 15-18
S Tecnologies per a l'educació musical 2n 15 4 45 2A 2 Jordi Soler dl 15-18
M Teoria crítica del coneixement 4t 30 6 45 2A 2 Rubén López Cano dt-dj 12:30-14
TCiD Teoria musical del segle XX 4t 15 4 45 1A 1 Thomas Noll dj-dv 15-18 (quinz)
T Transcripció per a guitarra flamenca 3r/4t 15 2 30 2A 2 Joan Asensio dt 10-12