Horaris: assignatures no instrumentals, improvisacions i cors

2018-2019

Tots els cursos, 1r i 2n quadrimestre

Horaris provisionals, susceptibles de modificació. Data d'actualització: 13/07/2018

(*) Entre parèntesi, els crèdits ECTS de les assignatures quan es cursen com a optatives, si són diferents.

Descarrega't els horaris en PDF
Dep Assignatures Ràtio Crèdits (*) Hores Grup Q Professor Horari
S Acústica de recintes 15 4 30 2A 2 Enric Guaus dl 15-17
S Acústica i organologia II 15 3 30 2A 2 Paul Poletti dt 12-14
JiMM Anàlisi de JiMM per a altres àmbits 15 3 45 2A OP 2 John DuBuclet dl-dc 9:30-11
A Anàlisi de la música antiga  15 3 45 A anual Javier Artigas dv 9-12(quinz)
TCiD Anàlisi de la música audiovisual 15 4 45 1A 1 Joaquim Rabaseda dl-dc 9:30-11
TCiD Anàlisi de la música dels segles XX i XXI 15 3 45 2A 2 Fèlix Pastor dt-dj 12:30-14
TCiD Anàlisi de la música dels segles XX i XXI 15 3 45 1A 1 Manel Rodeiro dt-dj 12:30-14
TCiD Anàlisi de la música I 15 3 45 1A 1 Josep Margarit dl-dc 9:30-11
TCiD Anàlisi de la música I 15 3 45 1B 1 Fèlix Pastor dt-dj 8-9:30
TCiD Anàlisi de la música I 15 3 45 2A 2 Josep Margarit dl-dc 9:30-11
TCiD Anàlisi de la música I 15 3 45 2B 2 Fèlix Pastor dt-dj 9:30-11
TCiD Anàlisi de la música I 15 3 45 2C 2 Manel Rodeiro dt-dj 12:30-14
TCiD Anàlisi de la música I 15 3 45 2D 2 Manel Rodeiro dt-dj 11-12:30
TCiD Anàlisi de la música II 15 3 45 1A 1 Manel Rodeiro dt-dj 11-12:30
JiMM Anàlisi de la música moderna I 15 3 45 2A 2 Pep O'Callaghan dl-dc 15-16:30
JiMM Anàlisi de la música moderna II 15 3 45 1A 1 Pep O'Callaghan dl-dc 15-16:30
T Anàlisi del flamenco 15 3 45 1A 1 Joan Asensio dt 9:30-12:30
JiMM Anàlisi del jazz I  15 3 45 2A 2 Lluís Vergés dl-dc 8-9:30
JiMM Anàlisi del jazz II 15 3 45 1A 1 Lluís Vergés dl-dc 8-9:30
S Anàlisi, síntesi i processament del so I 15 3 30 1A 1 Josep Mª Comajuncosas dv 9-11
S Anàlisi, síntesi i processament del so II 15 3 30 2A 2 Àlex Barrachina dv 11-13
S Anàlisi, síntesi i processament del so III 15 3 30 2A 2 Josep Mª Comajuncosas dv 11-13
JiMM Arranjaments de la música moderna I 15 3 45 2A 2 Xavier Ibañez dt-dj 11-12:30
JiMM Arranjaments de la música moderna II 15 3 45 1A 1 Lluís Vergés dl-dc 9:30-11
T Arranjaments de la música tradicional I 15 3 45 1A 1 Marcel Casellas dj 11-14
JiMM Arranjaments del jazz I 15 3 45 2A 2 Lluís Vergés dl-dc 9:30-11
JiMM Arranjaments del jazz II 15 3 45 1A 1 Lluís Vergés dl-dc 11-12:30
A Baix continu I, corda polsada 4 2 30 1A corda 1 Xavier Díaz a determinar
A Baix continu I, tecla 4 2 30 1A tecla 1 Eduard Martínez a determinar
A Baix continu II, corda polsada 4 2 30 2A corda 2 Xavier Díaz a determinar
A Baix continu II, tecla 4 2 30 2A tecla 2 Eduard Martínez a determinar
JiMM Big Band 1, 2 30 2 45 2A 2 Lluís Vidal dc 16:30-19:30
M Cant pla  30 4 45 2A 2 Juan Carlos Asensio dj 15-16:30 i dv 12:30-14
JiMM Combo Jazz 1 8 2 22,5 1A 1 Eladio Reinón dc 11-12:30
JiMM Combo Jazz 1 8 2 22,5 1B 1 Eladio Reinón dc 12:30-14
JiMM Combo Jazz 2 8 2 22,5 2A 2 Joan Monné dl 9:30-11
JiMM Combo Jazz 2 8 2 22,5 2B 2 Joan Monné dt 9:30-11
JiMM Combo Música Moderna 1 8 2 22,5 1A 1 Ignasi Zamora dt 15-16:30
JiMM Combo Música Moderna 2 8 2 22,5 2A 2 Ignasi Zamora dt 15-16:30
TCiD Composició aplicada a l'ensenyament 15 3 45 1A 1 Josep Margarit dl-dc 11:30-13
TCiD Composició aplicada a l'ensenyament 15 3 45 2A 2 Josep Margarit dl-dc 11:30-13
TCiD Composició assistida per ordinador I 15 3 45 2A 2 Eduard Resina dt-dj 11-12:30
JiMM Composició de jazz I 5 3 30 2A 2 Lluís Vidal dc 14:30-16:30
JiMM Composició de jazz I 5 3 30 2B 2 Lluís Vidal dl 18-20
JiMM Composició de jazz I 5 3 30 2C 2 Francesc Capella dc 12:30-14:30
JiMM Composició de jazz II 5 3 30 1A 1 Lluís Vidal dl 17:30-19:30
JiMM Composició de jazz II 5 3 30 1B 1 Lluís Vidal dc 17:30-19:30
JiMM Composició de música moderna I 5 3 30 2A 2 Xavier Ibañez dt 9-11
JiMM Composició de música moderna I 5 3 30 2B 2 Lluís Vergés dc 12-14
JiMM Composició de música moderna II 5 3 30 1A 1 Joan Sanmartí dt 9-11
JiMM Composició de música moderna II 5 3 30 1B 1 Joan Díaz dt 11-13
TCiD Composició electroacústica I 15 3 45 1A 1 Eduard Resina dt-dj 11-12:30
TCiD Composició per a mitjans audiovisuals I 15 3 45 1A 1 Arnau Bataller dt-dj 12:30-14
TCiD Compositors catalans dels segles XX i XXI 15 3 45 2A 2 Joaquim Rabaseda dl-dc 9:30-11
CiC Conjunt de metalls 35 2 45 1A 1 Angel Serrano dl 15:00-18:00
CiC Conjunt de metalls 35 2 45 2A 2 Angel Serrano dl 15:00-18:00
CiC Cor Clàssica i Contemporània 35 2 45 1A CiC 1 Lluís Vila dt-dj 11-12:30
CiC Cor Clàssica i Contemporània 35 2 45 2A CiC 2 Lluís Vila dt-dj 11-12:30
JiMM Cor gospel 35 2 45 2A Gos 2 Didier Likeng dc 15-18
JiMM Cor jazz i música llatina 35 2 45 1A Jazz 1 Eduardo Tancredi dc 15-18
A Cor música antiga 35 2 45 1A Ant 1 Francesc Garrigosa dt-dj 12:30-14
T Cor música tradicional 35 2 45 1A Trad intensiu professors convidats intensiu final 1r quadrimestre
CiC Cor per a cantants 1, 2, 3 i 4 35 2 45 A Cant anual Lluís Vila dj 12:30-14:30
PiG Desenvolupament professional 30 3 45 1A 1 Xavier Fina / Núria Sempere dt-dj 9:30-11
PiG Desenvolupament professional 30 3 45 1B 1 Xavier Fina / Núria Sempere dt-dj 11-12:30
PiG Desenvolupament professional 30 3 45 1C 1 Xavier Fina / Núria Sempere dt-dj 12:30-14
PiG Desenvolupament professional 30 3 45 2A 2 Xavier Fina / Núria Sempere dt-dj 9:30-11
PiG Desenvolupament professional 30 3 45 2B 2 Xavier Fina / Núria Sempere dt-dj 11-12:30
P Didàctica de l'instrument I  30 3 45 2A 2 Ruben Bes dv 11-14
P Didàctica de l'instrument II 30 4 45 1A 1 Ignasi Gomez / Rubén Bes (coord.) dv 11-14
P Didàctica del conjunt coral 30 3 45 2A 2 a determinar dl 11-14
P Didàctica del conjunt instrumental 30 3 45 1A 1 Ferran Badal dj 8-11
P Didàctica del llenguatge i l'expressió musical I 30 4 45 1A 1 Ignasi Gómez dt-dj 11-12:30
P Didàctica del llenguatge i l'expressió musical II 30 4 45 A anual Ignasi Gómez / Ruben Bes dc 15-16:30
P Didàctica general 30 6 (OP 4) 60 A anual Josep Lluís Zaragozà / Luis García dc 13-15
TCiD Direcció d'orquestra principal 1 5 5 30 1A 1 Jordi Mora a determinar
TCiD Direcció d'orquestra principal 2 5 5 30 2A 2 Jordi Mora a determinar
TCiD Direcció d'orquestra principal 3 5 5 30 1A 1 Salvador Brotons a determinar
TCiD Direcció d'orquestra principal 4 5 5 30 2A 2 Salvador Brotons a determinar
TCiD Direcció d'orquestra principal 5 5 5 30 1A 1 Jordi Mora a determinar
TCiD Direcció d'orquestra principal 6 5 5 30 2A 2 Jordi Mora a determinar
TCiD Direcció d'orquestra secundària I 8 3 45 1A 1 Xavier Puig dl 15-18
TCiD Direcció d'orquestra secundària II 8 3 45 2A 2 Xavier Puig dl 15-18
TCiD Direcció de cor principal 1 5 5 30 1A 1 Josep Vila dv 10:30-13:30
TCiD Direcció de cor principal 2 5 5 30 2A 2 Josep Vila dv 10:30-13:30
TCiD Direcció de cor principal 3 5 5 30 1A 1 Johan Duijck a determinar
TCiD Direcció de cor principal 4 5 5 30 2A 2 Johan Duijck a determinar
TCiD Direcció de cor principal 5 5 5 30 1A 1 Josep Vila dv 10:30-13:30
TCiD Direcció de cor principal 6 5 5 30 2A 2 Josep Vila dv 10:30-13:30
TCiD Direcció de cor secundària I 10 4 45 1A 1 Lluís Vila dc 11-14
TCiD Direcció de cor secundària I 10 4 45 2A 2 Lluís Vila dc 11-14
S Disseny de so 15 4 30 2A 2 José Lozano dt 15-17
P Disseny, desenvolupament i innovació curricular 30 4 45 1A 1 Luis García / Ignasi Gómez dj 8-11
PiG Dret II 30 4 30 2A 2 pendent de selecció dj 15-17
S Edició de partitures amb mitjans informàtics 15 2 30 1A 1 Joan Sanmartí dj 9-11
S Edició de partitures amb mitjans informàtics 15 2 30 2A 2 Joan Sanmartí dj 9-11
P Eines didàctiques de consciència corporal 14 2 30 1A 1 Margarida Barbal dt 12-14
S Electrònica I 8 3 30 1A 1 Enric Guaus dc 12-14
S Electrònica II 8 3 30 2A 2 Josep Mª Comajuncosas dv 9-11
S Electrotècnia 8 6 60 A anual Enric Giné dc 10-12
PiG Emprenedoria i creació d'empreses 30 3 30 1A 1 Xavier Fina dj 10-12
CiC Escena lírica I 15 3 45 2A 2 Susana Egea dl 15-18
CiC Escena lírica II  15 3 45 1A 1 Susana Egea dl 15-18
CiC Escena lírica III  15 3 45 2A 2 Susana Egea dc 11-14
S Escolta crítica I 10 2 20 1A 1 Perfecto Herrera dc 12-14
M Estètica I  30 4 30 1A 1 Rubén López Cano dt 10-12
M Estètica I  30 4 30 1B 1 Rubén López Cano dt 12-14
M Estètica I  30 4 30 1C 1 Rubén López Cano dt 15-17
M Estètica I  30 4 30 1D 1 Anna Costal dl 10:30-12:30
M Estètica I  30 4 30 1E 1 Anna Costal dl 15-17
M Estètica II 30 4 30 2A 2 Luca Chiantore dl 15-17
M Estètica II 30 4 30 2B 2 Luca Chiantore dl 17-19
M Estètica II 30 4 30 2C 2 Luca Chiantore dt 10-12
M Estètica II 30 4 30 2D 2 Luca Chiantore dt 12-14
M Estètica II 30 4 30 2E 2 Luca Chiantore dt 15-17
M Etnomusicologia II 30 6 45 A anual Gianni Ginesi dl 9:30-11
M Etnomusicologia III 30 6 45 2A 2 Sílvia Martínez dt-dj 12:30-14
S Física i matemàtiques per la música I 30 3 30 1A 1 Enric Guaus dl 9-11
S Física i matemàtiques per la música II 30 3 30 2A 2 Enric Guaus dl 9-11
S Fonaments d'acústica 15 3 45 1A1 1 Enric Giné, Enric Guaus, Perfecto Herrera, Paul Poletti dl 9-30-12:30
S Fonaments d'acústica 15 3 45 1A2 1 Enric Giné, Enric Guaus, Perfecto Herrera, Paul Poletti dl 11-14
S Fonaments d'acústica 15 3 45 1B1 1 Enric Giné, Enric Guaus, Perfecto Herrera, Paul Poletti dc 15-18
S Fonaments d'acústica 15 3 45 1B2 1 Enric Giné, Enric Guaus, Perfecto Herrera, Paul Poletti dc 16.30-19.30
S Fonaments d'acústica 15 3 45 1C1 1 Enric Giné, Enric Guaus, Perfecto Herrera, Paul Poletti dv 9-30-12:30
S Fonaments d'acústica 15 3 45 1C2 1 Enric Giné, Enric Guaus, Perfecto Herrera, Paul Poletti dv 11-14
S Fonaments d'acústica 15 3 45 2A1 2 Enric Giné, Enric Guaus, Perfecto Herrera, Paul Poletti dl 9-30-12:30
S Fonaments d'acústica 15 3 45 2A2 2 Enric Giné, Enric Guaus, Perfecto Herrera, Paul Poletti dl 11-14
S Fonaments d'acústica 15 3 45 2B1 2 Enric Giné, Enric Guaus, Perfecto Herrera, Paul Poletti dc 15-18
S Fonaments d'acústica 15 3 45 2B2 2 Enric Giné, Enric Guaus, Perfecto Herrera, Paul Poletti dc 16.30-19.30
S Fonaments d'acústica 15 3 45 2C1 2 Enric Giné, Enric Guaus, Perfecto Herrera, Paul Poletti dv 9-30-12:30
S Fonaments d'acústica 15 3 45 2C2 2 Enric Giné, Enric Guaus, Perfecto Herrera, Paul Poletti dv 11-14
TCiD Fonaments de la composició 15 4 45 A1 anual Josep Rio-Pareja dj 8-9:30
TCiD Fonaments de la composició 15 4 45 A2 anual Josep Rio-Pareja dj 9:30-11
TCiD Fonaments de la composició 15 4 45 B1 anual Aureliano Cattaneo dv 11-12:30
TCiD Fonaments de la composició 15 4 45 B2 anual Aureliano Cattaneo dv 12:30-14
TCiD Fonaments de la composició 15 4 45 C1 anual Manel Ribera dc 8-9:30
TCiD Fonaments de la composició 15 4 45 C2 anual Manel Ribera dc 9:30-11
TCiD Fonaments de la composició 15 4 45 D1 anual Josep Rio-Pareja dt 15-16:30
TCiD Fonaments de la composició 15 4 45 D2 anual Josep Rio-Pareja dt 16:30-18
TCiD Fonaments de la composició 15 4 45 E1 anual Josep Rio-Pareja dj 12:30-14
TCiD Fonaments de la composició 15 4 45 E2 anual Aureliano Cattaneo dv 15-16:30
CiC Fonaments de la pràctica interpretativa 30 3 45 1A 1 Rafael Salinas dt-dj 9:30-11
CiC Fonaments de la pràctica interpretativa 30 3 45 2A 2 Rafael Salinas dt-dj 9:30-11
CiC Fonètica aplicada al cant I 10 2 45 A anual A. Branch / P. Borne / R. Bäcker / M. Heilbron dl 9:30-11
CiC Fonètica aplicada al cant II 10 2 45 A anual A. Branch / P. Borne / R. Bäcker / M. Heilbron dt 11-12:30
CiC Fonètica aplicada al cant III 10 2 45 A anual A. Branch / P. Borne / R. Bäcker / M. Heilbron dl 11-12:30
CiC Fonètica aplicada al cant IV 10 2 45 A anual A. Branch / P. Borne / R. Bäcker dt 12:30-14
P Foniatria 30 3 45 2A 2 a determinar dv 8-11
A Fonts històriques de la interpretació de la música antiga 30 3 45 2A 2 Pedro Memelsdorff a determinar
P Formació corporal i comunicació I 14 2 30 1A 1 Mireia Mora dt 15-17
P Formació corporal i comunicació I 14 2 30 1B 1 Margarida Barbal dc 9-11
P Formació corporal i comunicació I 14 2 30 1C 1 Ester Momblant dj 11-13
P Formació corporal i comunicació I 14 2 30 1D 1 Vika Kleiman dv 12-14
  Formació corporal i comunicació I 14 2 30 1E 1 Luis García dv 10-12
P Formació corporal i comunicació I 14 2 30 2A 2 Mireia Mora dt 11-13
P Formació corporal i comunicació I 14 2 30 2B 2 Margarida Barbal dc 9-11
P Formació corporal i comunicació I 14 2 30 2C 2 Vika Kleiman dc 15-17
P Formació corporal i comunicació I 14 2 30 2D 2 Ester Momblant dj 11-13
P Formació corporal i comunicació I 14 2 30 2E 2 Raimon Avila dj 16:30-18:30
P Formació corporal i comunicació I 14 2 30 2F 2 Luís García dv 9-11
P Formació corporal i comunicació II 14 2 30 1A 1 Ester Momblant dl 12-14
P Formació corporal i comunicació II 14 2 30 1B 1 Margarida Barbal dt-dj 9:30-11(10 set)
P Formació corporal i comunicació II 14 2 30 1C 1 Vika Kleiman dc 15-17
P Formació corporal i comunicació II 14 2 30 1D 1 Mireia Mora dj 13-15
P Formació corporal i comunicació II 14 2 30 1E 1 Raimon Avila dj 16:30-18:30
P Formació corporal i comunicació II 14 2 30 2A 2 Mireia Mora dt 14:30-16:30
P Formació corporal i comunicació II 14 2 30 2B 2 Raimon Avila dt 16:30-18:30
P Formació corporal i comunicació II 14 2 30 2C 2 Ester Momblant dj 13-15
P Formació corporal i comunicació II 14 2 30 2D 2 Vika Kleiman dv 12-14
P Formació corporal i comunicació II (cant) 14 2 30 2E (Cant) 2 Margarida Barbal dt-dj 9-10:30(10 set)
P Formació vocal aplicada  I 15 2 30 1A 1 Lluís Vila dl 9-11
P Formació vocal aplicada  I 15 2 30 1B 1 Lluís Vila dl 11-13
P Formació vocal aplicada  II 15 2 30 1A 1 Daniel Mestre dl 9:30-11:30
P Formació vocal aplicada  II 15 2 30 2A 2 Daniel Mestre dl 9:30-11:30
PiG Gestió comptable i financera 30 4 45 2A 2 David Regalado dv 9:30-12:30
PiG Gestió de la innovació 30 3 30 1A 1 Pep Salazar dl 9-11
M Història de l'òpera 30 4 (OP 3) 45 2A 2 Marc Heilbron dl-dc 9:30-11
M Història de la música de l'edat mitjana 30 4 (OP 3) 45 1A 1 Juan Carlos Asensio dj 15-16:30 i dv 11-12:30
M Història de la música del segle XIX 30 4 (OP 3) 45 1A 1 Luca Chiantore dl-dc 9:30-11
M Història de la música del segle XIX 30 4 (OP 3) 45 1B 1 Luca Chiantore dl-dc 15-16:30
M Història de la música del segle XV i XVI  30 4 (OP 3) 45 2A 2 Juan Carlos Asensio dj 12:30-14 i dv 9:30-11
M Història de la música del segle XVII 30 4 (OP 3) 45 2A 2 Rubén López Cano dt-dj 11-12:30
M Història de la música del segle XVIII 30 4 (OP 3) 45 1A 1 Marc Heilbron dl-dc 12:30-14
M Història de la música dels segles XX i XXI 30 4 (OP 3) 45 1A 1 Anna Costal dl-dc 12:30-14
M Història de la música dels segles XX i XXI 30 4 (OP 3) 45 2A 2 Anna Costal dl-dc 15-16:30
M Història de la música popular 30 4 (OP 3) 45 1A 1 Francesc Capella dl-dc 9:30-11
M Història del flamenco 30 4 (OP 3) 45 2A 2 a determinar dl-dc 8-9:30
M Història del jazz 30 4 (OP 3) 45 2A 2 Francesc Capella dl-dc 9:30-11
JiMM Improvisació de JiMM per a altres àmbits 6 2 30 1A OP 1 John DuBuclet dc 9:30-11:30
JiMM Improvisació de JiMM per a altres àmbits 6 2 30 1B OP 1 Mario Rossy dl 16:30-18:30
T Improvisació de la música tradicional I 10 2 30 1A 1 Marcel Casellas dt 11-13
T Improvisació de la música tradicional II 10 2 30 2A 2 Marcel Casellas dt 11-13
T Improvisació de la música tradicional III 10 2 30 1A 1 Marcel Casellas dt 13-15
T Improvisació de la música tradicional IV 10 2 30 2A 2 Marcel Casellas dt 13-15
JiMM Improvisació i acompanyament de jazz I 6 2 22,5 1A 1 Joan Monné dl 9:30-11
JiMM Improvisació i acompanyament de jazz I 6 2 22,5 1B 1 Joan Monné dt 12:30-14
JiMM Improvisació i acompanyament de jazz I 6 2 22,5 1C 1 Joan Monné dt 9:30-11
JiMM Improvisació i acompanyament de jazz II 6 2 22,5 2A 2 Eladio Reinón  dl 11-12:30
JiMM Improvisació i acompanyament de jazz II 6 2 22,5 2B 2 Gorka Benítez dc 11-12:30
JiMM Improvisació i acompanyament de jazz III 6 2 22,5 1A 1 Mario Rossy dt 9:30-11
JiMM Improvisació i acompanyament de jazz III 6 2 22,5 1B 1 Mario Rossy dj 16:30-18
JiMM Improvisació i acompanyament de jazz IV 6 2 22,5 2A 2 Albert Bover dt 12:30-14
JiMM Improvisació i acompanyament de jazz IV 6 2 22,5 2B 2 Gorka Benítez dc 12:30-14
JiMM Improvisació i acompanyament de la MM I 6 2 22,5 1A 1 Ignasi Zamora dj 16:30-18
JiMM Improvisació i acompanyament de la MM I 6 2 22,5 1B 1 Ignasi Zamora dj 18-19:30
JiMM Improvisació i acompanyament de la MM II 6 2 22,5 1A 1 Josep Pérez Cucurella dc 12:30-14
JiMM Improvisació i acompanyament de la MM II 6 2 22,5 2B 2 Josep Pérez Cucurella dc 12:30-14
JiMM Improvisació i acompanyament de la MM III 6 2 22,5 1A 1 Gorka Benítez dc 11-12:30
JiMM Improvisació i acompanyament de la MM IV 6 2 22,5 2A 2 Eladio Reinón  dc 12:30-14
T Improvisació i acompanyament del flamenco I 6 2 22,5 1A 1 Joan Asensio dl 15-16:30
T Improvisació i acompanyament del flamenco II 6 2 22,5 2A 2 Joan Asensio dl 15-16:30
T Improvisació i acompanyament del flamenco III 6 2 22,5 1A 1 José Vizcaya dl 16:30-18
T Improvisació i acompanyament del flamenco IV 6 2 22,5 2A 2 José Vizcaya dl 16:30-18
T Improvisació i acompanyament del flamenco per a altres àmbits 6 2 30 1A OP 1 Antonio Zarco dl 12-14
T Improvisació i acompanyament del flamenco V 6 2 22,5 1A 1 José Vizcaya dt 12:30-14
T Improvisació i acompanyament del flamenco VI 6 2 22,5 2A 2 José Vizcaya dt 16:30-18
CiC Improvisació i acompanyament I, guitarra 6 2 30 1A Guit 1 Feliu Gasull dl 9-11
CiC Improvisació i acompanyament I, harmònics 4 2 30 1A Harm 1 Daniel Espasa dl 15-17
CiC Improvisació i acompanyament I, II orgue 4 2 30 1A Org 1 Juan de la Rubia dl 11-13
CiC Improvisació i acompanyament I, monòdics 7 2 30 1A Mon 1 Albert Gumí dl 9-11
CiC Improvisació i acompanyament I, monòdics 7 2 30 1B Mon 1 Albert Gumí dl 11-13
CiC Improvisació i acompanyament I, monòdics 7 2 30 1C Mon 1 a determinar dj 9-11
CiC Improvisació i acompanyament I, monòdics 7 2 30 1D Mon 1 a determinar dj 11-13
CiC Improvisació i acompanyament I, monòdics 7 2 30 1E Mon 1 a determinar dj 15-17
CiC Improvisació i acompanyament I, monòdics 7 2 30 1F Mon 1 Albert Gumí dv 8-10
CiC Improvisació i acompanyament I, pedagogs 7 2 30 2A Ped 2 a determinar dl 9-11
CiC Improvisació i acompanyament I, pedagogs 7 2 30 2B Ped 2 a determinar dl 15-17
CiC Improvisació i acompanyament I, pedagogs 7 2 30 2C Ped 2 a determinar dj 9-11
CiC Improvisació i acompanyament II, guitarra 4 2 30 2A Guit 2 Feliu Gasull dl 9-11
CiC Improvisació i acompanyament II, harmònics 4 2 30 2A Harm 2 Daniel Espasa dl 15-17
CiC Improvisació i acompanyament II, monòdics 7 2 30 1A Mon 1 Albert Mora dv 8-10
CiC Improvisació i acompanyament II, monòdics 7 2 30 1B Mon 1 a determinar dv 10-12
CiC Improvisació i acompanyament II, monòdics 7 2 30 2A Mon 2 Albert Mora dc 8-10
CiC Improvisació i acompanyament II, monòdics 7 2 30 2B Mon 2 Albert Gumí dl 11-13
CiC Improvisació i acompanyament II, monòdics 7 2 30 2C Mon 2 Albert Gumí dv 12-14
CiC Improvisació i acompanyament II, monòdics 7 2 30 2D Mon 2 a determinar dj 11-13
CiC Improvisació i acompanyament II, pedagogs 7 2 30 1A Ped 1 Albert Gumí dv 10-12
CiC Improvisació i acompanyament II, pedagogs 7 2 30 1B Ped 1 a determinar dv 12-14
CiC Improvisació i acompanyament II, pedagogs 7 2 30 2A Ped 2 Albert Gumí dv 8-10
CiC Improvisació i acompanyament II, pedagogs 7 2 30 2B Ped 2 Albert Gumí dv 10-12
CiC Improvisació i acompanyament III, IV orgue 4 2 30 2A Org 2 Juan de la Rubia dl 11-13
CiC Improvisació i acompanyament III, mon. i harm. 7 2 30 1A 1 Agustí Fernandez dt 12-14
CiC Improvisació i acompanyament III, mon. i harm. 7 2 30 1B 1 Agustí Fernandez dt 16-18
CiC Improvisació i acompanyament III, mon. i harm. 7 2 30 1C 1 Karst de Jong dj 12-14
CiC Improvisació i acompanyament III, mon. i harm. 7 2 30 1D 1 Karst de Jong dj 18-20
CiC Improvisació i acompanyament III, mon. i harm. 7 2 30 2A 2 Agustí Fernandez dt 12-14
CiC Improvisació i acompanyament III, mon. i harm. 7 2 30 2B 2 Agustí Fernandez dt 16-18
CiC Improvisació i acompanyament IV, mon. i harm. 7 2 30 1B 1 Agustí Fernandez dc 12-14
CiC Improvisació i acompanyament IV, mon. i harm. 7 2 30 1C 1 Agustí Fernandez dc 16-18
CiC Improvisació i acompanyament IV, mon. i harm. 7 2 30 2A 2 Agustí Fernandez dc 12-14
CiC Improvisació i acompanyament IV, mon. i harm. 7 2 30 2B 2 Agustí Fernandez dc 16-18
CiC Improvisació i acompanyament IV, mon. i harm. 7 2 30 2C 2 Agustí Fernandez dt 18-20
CiC Improvisació i acompanyament IV, mon. i harm. 7 2 30 2D 2 Karst de Jong dj 18-20
CiC Improvisació i acompanyament per a pianistes I 4 3 30 1A 1 Juan de la Rubia dl 9-11
CiC Improvisació i acompanyament per a pianistes I 4 3 30 1B 1 Juan de la Rubia dt 11-13
CiC Improvisació i acompanyament per a pianistes I 4 3 30 1C 1 Daniel Espasa dt 15-17
CiC Improvisació i acompanyament per a pianistes II 4 3 30 1A 1 Juan de la Rubia dl 15-17
CiC Improvisació i acompanyament per a pianistes II 4 3 30 2A 2 Juan de la Rubia dl 9-11
CiC Improvisació i acompanyament per a pianistes II 4 3 30 2B 2 Juan de la Rubia dt 11-13
CiC Improvisació i acompanyament per a pianistes III 4 3 45 1A 1 Karst de Jong dj 16:30-18 i dv 15-16:30
CiC Improvisació i acompanyament per a pianistes III 4 3 45 2A 2 Juan de la Rubia dl-dt 15-16:30
CiC Improvisació i acompanyament per a pianistes III 4 3 45 2B 2 Karst de Jong dj 16:30-18 i dv 12:30-14
CiC Improvisació i acompanyament per a pianistes IV 4 3 45 1A 1 Daniel Espasa dl-dt 17-18:30
CiC Improvisació i acompanyament per a pianistes IV 4 3 45 2A 2 Daniel Espasa dl-dt 17-18:30
CiC Improvisació i acompanyament per a pianistes IV 4 3 45 2B 2 Daniel Espasa dl-dc 12-13:30
A Improvisació i ornamentació de la MA per a altres àmbits 5 2 30 1A OP 1 Paco Rubio dl-dt a concretar(quinz)
A Improvisació i ornamentació I 5 2 30 1A 1 Paco Rubio dl-dt a concretar(quinz)
A Improvisació i ornamentació I 5 2 30 1B 1 Paco Rubio dl-dt a concretar(quinz)
A Improvisació i ornamentació II 5 2 30 2A 2 Paco Rubio dl-dt a concretar(quinz)
A Improvisació i ornamentació II 5 2 30 2B 2 Paco Rubio dl-dt a concretar(quinz)
A Improvisació i ornamentació II 5 2 30 2C 2 Paco Rubio dl-dt a concretar(quinz)
A Improvisació i ornamentació III 5 2 30 1A 1 Paco Rubio dl-dt a concretar(quinz)
A Improvisació i ornamentació III 5 2 30 1B 1 Paco Rubio dl-dt a concretar(quinz)
A Improvisació i ornamentació IV 5 2 30 2A 2 Paco Rubio dl-dt a concretar(quinz)
A Improvisació i ornamentació IV 5 2 30 2B 2 Paco Rubio dl-dt a concretar(quinz)
S Informàtica musical I 15 3 30 1A 1 Josep Mª Comajuncosas dj 15-17
S Informàtica musical II 15 3 30 2A 2 Josep Mª Comajuncosas dj 12-14
TCiD Instrumentació i orquestració I 15 3 45 2A 2 Albert Guinovart dl-dc 9:30-11
TCiD Instrumentació i orquestració II 15 3 45 1A 1 Albert Guinovart dl-dc 12:30-14
TCiD Instrumentació i orquestració III 15 3 45 2A 2 Bernat Vivancos dl 11-14
TCiD Instrumentació i orquestració IV 15 3 45 1A 1 Bernat Vivancos dc 15-18
S Interpretació amb mitjans electrònics I 10 3 30 1A 1 Àlex Barrachina dt 15-17
S Interpretació amb mitjans electrònics II 10 3 30 2A 2 Josep Mª Comajuncosas dj 15-17
S Introducció a la tecnologia musical 15 2 30 1A1 1 E. Guaus / P. Herrera / F. Gonangla / E. Giné dt 11-13
S Introducció a la tecnologia musical 15 2 30 1A2 1 E. Guaus / P. Herrera / F. Gonangla / E. Giné dt 12-14
S Introducció a la tecnologia musical 15 2 30 1B1 1 E. Guaus / P. Herrera / F. Gonangla / E. Giné dj 11-13
S Introducció a la tecnologia musical 15 2 30 1B2 1 E. Guaus / P. Herrera / F. Gonangla / E. Giné dj 12-14
S Introducció a la tecnologia musical 15 2 30 1C1 1 E. Guaus / P. Herrera / F. Gonangla / E. Giné dl 15-17
S Introducció a la tecnologia musical 15 2 30 2A1 2 E. Guaus / P. Herrera / F. Gonangla / E. Giné dt 11-13
S Introducció a la tecnologia musical 15 2 30 2A2 2 E. Guaus / P. Herrera / F. Gonangla / E. Giné dt 12-14
S Introducció a la tecnologia musical 15 2 30 2B1 2 E. Guaus / P. Herrera / F. Gonangla / E. Giné dj 11-13
S Introducció a la tecnologia musical 15 2 30 2B2 2 E. Guaus / P. Herrera / F. Gonangla / E. Giné dj 12-14
S Introducció a la tecnologia musical 15 2 30 2C1 2 E. Guaus / P. Herrera / F. Gonangla / E. Giné dl 15-17
PiG L'entorn municipal 30 3 30 2A 2 Xavier Fina dc 11-13
S Laboratori de so I, III 15 3 15 1A 1 E. Guaus / J. Lozano / E. Giné dc 15-17
S Laboratori de so II, IV 15 3 15 2A 2 E. Guaus / J. Lozano / E. Giné dt 17-19
PiG Les arts en viu 30 4 30 1A 1 Xavier Fina dj 8-10
PiG Management i intermediació 30 3 30 1A 1 Imma Grimalt dj 12:30-14:30
PiG Marc públic i institucional de la música 30 2 30 1A 1 Xavier Fina dj 15-17
PiG Marketing 30 3 30 2A 2 Joan Oller dc 9-11
TCiD Metodologies d'anàlisi musical 15 4 45 A1 anual Manel Rodeiro dj 9:30-11
TCiD Metodologies d'anàlisi musical 15 4 45 A2 anual Joan Grimalt dj 11-12:30
TCiD Metodologies d'anàlisi musical 15 4 45 B1 anual Manel Rodeiro dc 11-12:30
TCiD Metodologies d'anàlisi musical 15 4 45 B2 anual Manel Rodeiro dc 12:30-14
TCiD Metodologies d'anàlisi musical 15 4 45 C1 anual Fèlix Pastor dc 9:30-11
TCiD Metodologies d'anàlisi musical 15 4 45 C2 anual Fèlix Pastor dc 8-9:30
TCiD Metodologies d'anàlisi musical 15 4 45 D1 anual Josep Margarit dt 16:30-18
TCiD Metodologies d'anàlisi musical 15 4 45 D2 anual Josep Margarit dt 15-16:30
TCiD Metodologies d'anàlisi musical 15 4 45 E1 anual Joan Grimalt dj 16:30-18
TCiD Metodologies d'anàlisi musical 15 4 45 E2 anual Joan Grimalt dj 15-16:30
M Metodologies d'investigació musical I 15 4 22,5 1A 1 Rubén López Cano dj 15-16:30
M Metodologies d'investigació musical II 15 4 22,5 2A 2 Rubén López Cano dj 15-16:30
M Metodologies de recerca  15 2 30 A anual Carles Ill dl 11-12:30(inici novembre)
M Metodologies de recerca  15 2 30 B anual Carles Ill dl 12:30-14(inici novembre)
M Metodologies de recerca  15 2 30 C anual Carles Ill dl 15-16:30(inici novembre)
M Metodologies de recerca  15 2 30 D anual Carles Ill dl 16:30-18(inici novembre)
M Metodologies de recerca  15 2 30 E anual Carles Ill dc 11-12:30(inici novembre)
M Metodologies de recerca  15 2 30 F anual Carles Ill dc 12:30-14(inici novembre)
M Metodologies de recerca  15 2 30 G anual Carles Ill dc 15-16:30(inici novembre)
M Metodologies de recerca  15 2 30 H anual Carles Ill dc 16:30-18(inici novembre)
M Metodologies de recerca  15 2 30 I anual Carles Ill dc 18-19:30(inici novembre)
M Models d'organització sonora de les músiques tradicionals 30 4 45 2A 2 Gianni Ginesi dl-dc 11-12:30
P Música i comunitat 15 4 45 1A 1 Ester Bonal dt 9-12
M Música i cultura I 30 3 45 A anual Josep Pujol dl 11-12:30
M Música i cultura I 30 3 45 B anual Josep Pujol dt 8-9:30
M Música i cultura I 30 3 45 C anual Josep Pujol dt 9:30-11
M Música i cultura I 30 3 45 D anual Josep Pujol dl 16:30-18
M Música i cultura I 30 3 45 E anual Josep Pujol dt 15-16:30
M Música i cultura II 30 3 45 A anual Gianni Ginesi dl 12:30-14
M Música i cultura II 30 3 45 B anual Marc Heilbron dt 9:30-11
M Música i cultura II 30 3 45 C anual Marc Heilbron dt 8-9:30
M Música i cultura II 30 3 45 D anual Gianni Ginesi dl 15-16:30
M Música i cultura II 30 3 45 E anual Joan Gay dt 16:30-18
M Música i cultura III 30 3 45 1A 1 Horacio Curti dt-dj 11-12:30
M Música i cultura III 30 3 45 1B 1 Horacio Curti dt-dj 12:30-14
M Música i cultura III 30 3 45 1C 1 Horacio Curti dt-dj 15-16:30
M Música i cultura III 30 3 45 2A 2 Sílvia Martínez dt-dj 11-12:30
M Música i cultura III 30 3 45 2B 2 Sílvia Martínez dt-dj 15-16:30
P Música i dansa 15 2 30 1A 1 Vika Kleiman dc 12-14
M Música tradicional catalana 30 4 (OP 3) 45 2A 2 Anna Costal dl-dc 11-12:30
P Música, moviment i rítmica I 14 2 30 1A intensiu Luis García intensiu final 1r quadrimestre
P Música, moviment i rítmica II 14 2 30 1A 1 Luis García per determinar
M Musicologia històrica I 30 6 45 A anual Marc Heilbron dt 12:30-14
M Musicologia històrica III 30 6 45 1A 1 Luca Chiantore dl-dc 12:30-14
M Músiques tradicionals del món I 30 4 (OP 3) 45 1A 1 Gianni Ginesi dl-dc 11-12:30
M Músiques tradicionals del món II 30 4 (OP 3) 45 2A 2 Horacio Curti dt-dj 16:30-18
M Notació i edició I 30 4 45 2A 2 Juan Carlos Asensio dj 16:30-18 i dv 11-12:30
M Notació i edició II 30 4 45 1A 1 Juan Carlos Asensio dj 16:30-18 i dv 12:30-14
P Organització i contextos educatius 30 4 45 2A 2 Javier Duque / Ignasi Gómez dt-dj 9:30-11
S Organologia (Museu) 15 3 30 1A 1 Paul Poletti dj 18-20
PiG Patrimoni musical 30 3 30 1A 1 Núria Sempere dc 12-14
P Pedagogia sistemàtica de la música  I 30 4 45 2A 2 Javier Duque / Luis García dt-dj 12:30-14
P Pedagogia sistemàtica de la música  II 30 4 45 1A 1 Javier Duque dt-dj 12:30-14
TCiD Percepció auditiva  específica (Cant, Cant històric, Acordió, Guitarra) 10 2 45 A anual Sofía Martinez dc 11-12:30
TCiD Percepció auditiva  específica (Comp., Direcc.) 10 2 45 B anual Sofía Martinez dj 9:30-11
TCiD Percepció auditiva  específica (Music., Son.) 10 2 45 C anual Sofía Martinez dc 12:30-14
TCiD Percepció auditiva  específica (Piano, Orgue) 10 2 45 D anual Sofía Martinez dj 11-12:30
TCiD Percepció auditiva  específica (JiMM) 10 2 45 A JiMM anual Pep O'Callaghan dc 12:30-14
TCiD Percepció auditiva  específica (JiMM) 10 2 45 B JiMM anual Pep O'Callaghan dc 16:30-18
TCiD Percepció auditiva  específica (JiMM) 10 2 45 C JiMM anual Pep O'Callaghan dt 12:30-14
TCiD Percepció auditiva general 10 3 45 A1 anual Sofía Martinez dt 9:30-11
TCiD Percepció auditiva general 10 3 45 A2 anual Sofía Martinez dt 11-12:30
TCiD Percepció auditiva general 10 3 45 A3 anual Daniel Mestre dt 9:30-11
TCiD Percepció auditiva general 10 3 45 B1 anual Rosa Urtasun dv 9:30-11
TCiD Percepció auditiva general 10 3 45 B2 anual Rosa Urtasun dv 11-12:30
TCiD Percepció auditiva general 10 3 45 B3 anual Rosa Urtasun dv 12:30-14
TCiD Percepció auditiva general 10 3 45 C1 anual Pep O'Callaghan dl 11-12:30
TCiD Percepció auditiva general 10 3 45 C2 anual Pep O'Callaghan dl 12:30-14
TCiD Percepció auditiva general 10 3 45 C3 anual Daniel Mestre dt 11-12:30
TCiD Percepció auditiva general 10 3 45 D1 anual Rosa Urtasun dc 12:30-14
TCiD Percepció auditiva general 10 3 45 D2 anual Rosa Urtasun dc 15-16:30
TCiD Percepció auditiva general 10 3 45 D3 anual Rosa Urtasun dc 16:30-18
TCiD Percepció auditiva general 10 3 45 E1 anual Josep Baucells dj 15-16:30
TCiD Percepció auditiva general 10 3 45 E2 anual Josep Baucells dj 16:30-18
JiMM Perfeccionament rítmic jazz 15 2 30 1A Jazz 1 David Xirgu dt 9-11
JiMM Perfeccionament rítmic MM 15 2 30 1A MM 1 David Gómez dj 10-12
JiMM Perfeccionament rítmic MM 15 2 30 2A MM 2 Daniel Forcada dt 9-11
PiG Planificació estratègica i disseny de projectes culturals 30 4 30 2A 2 Xavier Fina dj 8-10
CiC Pràctica d'orquestra 1, 2    04-feb 90 A anual Xavier Puig dl 18-21
A Pràctica de baix continu 5 2 30     Eduard Martínez a determinar
M Practicum de Musicologia I   4 10 A anual Gianni Ginesi i Horacio Curti sense horari
M Practicum de Musicologia II   4 10 A anual Gianni Ginesi i Horacio Curti sense horari
P Practicum de Pedagogia  I   4 10 A anual E. Momblant / V. Kleiman / M. Mora / R. Bes / F. Badal / I. Gómez dv 9-14 (1rQ)
P Practicum de Pedagogia  II   4 10 A anual V. Kleiman / J. Duque / L. García  / I. Gómez sense horari
PiG Practicum de Producció i gestió I   20 20 A anual Imma Grimalt sense horari
PiG Practicum de Producció i gestió II   20 20 A anual Imma Grimalt sense horari
S Practicum de Sonologia    6 10 A anual Pere Casulleras, Enric Guaus, Perfecto Herrera, Paul Poletti sense horari
TCiD Pràctiques de direcció 1   2 15 1A 1 Jordi Mora / Josep Vila a determinar
TCiD Pràctiques de direcció 2   2 15 2A 2 Jordi Mora / Josep Vila a determinar
TCiD Pràctiques de direcció 3   2 15 1A 1 Salvador Brotons / Johan Duijck a determinar
TCiD Pràctiques de direcció 4   2 15 2A 2 Salvador Brotons / Johan Duijck a determinar
TCiD Pràctiques de direcció 5   2 15 1A 1 Jordi Mora / Josep Vila a determinar
TCiD Pràctiques de direcció 6   2 15 2A 2 Jordi Mora / Josep Vila a determinar
PiG Pràctiques internes de Producció i gestió I   4 20 A anual Imma Grimalt dt 13-14
PiG Pràctiques internes de Producció i gestió II   4 20 A anual Imma Grimalt dt 13-14
PiG Pràctiques internes de Producció i gestió III   4 20 A anual Imma Grimalt dt 13-14
S Pràctiques internes de Sonologia I, II   04-juny 10 A anual Enric Guaus sense horari
PiG Producció de concerts i esdeveniments musicals 30 4 30 2A 2 Imma Grimalt dj 12-14
PiG Programació musical 30 3 30 1A 1 Joan Oller dc 9-11
S Psicoacústica 15 3 30 2A 2 Perfecto Herrera dl 12-14
P Psicopedagogia 30 6 60 A anual Javier Duque dl 9-11
TCiD Reducció de partitures I 5 4 45 2A 2 Joan Grimalt dc 11-14
TCiD Reducció de partitures II 5 4 45 1A 1 Joan Grimalt dc 15-18
TCiD Reducció de partitures III 5 4 45 2A 2 Joan Grimalt dc 15-18
P Relació docent 30 4 45 2A 2 Ignasi Gómez dt-dj 11-12:30
A Repertori de la música antiga, clavicèmbal 15 3 45     Eduard Martínez a determinar
T Repertori de la música tradicional catalana 15 3 45     pendent   a determinar
T Repertori de música de cobla 15 3 45 1A 1 Jordi León dl 16:30-19:30
CiC Repertori i tècniques de la música contemporània 30 2 30 1A 1 Albet/Moretti / Brown / Gasull / Torramilans dv 9-11
CiC Repertori i tècniques de la música contemporània 30 2 30 2A 2 Albet/Moretti / Brown / Gasull / Torramilans dv 9-11
TCiD Repertori i tècniques de la música electroacústica 30 4 45 1A 1 Fèlix Pastor dt-dj 9:30-11
CiC Repertori instrumental específic, acordió 15 3 45 A Acord anual Rosa Urtasun dc 11-12:30
CiC Repertori instrumental específic, clarinet 15 3 45 1A Clarinet 1 Xavier Castillo dv 11-14
CiC Repertori instrumental específic, contrabaix 15 3 45 2A Contra 2 Jonathan Camps a determinar
CiC Repertori instrumental específic, flauta travessera 15 3 45 A Flauta anual Sofía Martinez / Montse Gascon dj 12:30-14
CiC Repertori instrumental específic, guitarra 15 3 45 A Guit anual Xavier Coll dj 11-12:30
CiC Repertori instrumental específic, percussió 15 3 45 A Perc anual Ramon Torramilans a determinar
CiC Repertori instrumental específic, piano 15 3 45 1A Piano 1 Laura Pallàs dv 11-14
CiC Repertori instrumental específic, trompa 15 3 45 A Trompa anual David Bonet dj 13:30-15
CiC Repertori instrumental específic, tuba/bombardí 15 3 45     Pablo Manuel Fernández a determinar
CiC Repertori instrumental específic, viola 15 3 45 2A Viola 2 Miguel Simarro dv 11-14 i 16-19 (Q)
CiC Repertori instrumental específic, violí 15 3 45 1A Violí 1 Miguel Simarro dv 11-14 i 16-19 (Q)
CiC Repertori instrumental específic, violoncel 15 3 45 2A Cello 2 Nabí Cabestany dv 11-14
A Repertori vocal de la música antiga 30 3 45     Marta Almajano a determinar
CiC Seminari d'interpretació 30 2 30 1A 1 Ramon Torramilans dj 12-14
CiC Seminari d'interpretació 30 2 30 1B 1 Ramon Torramilans dj 15-17
P Seminari d'investigació en educació musical 30 4 45 1A 1 Javier Duque / Luis García dc 9-12
TCiD Seminari de composició 1, 3, 5, 7 30 2 30 1A 1 Clarence Barlow dl-dt 18-20(quinz)
TCiD Seminari de composició 2, 4, 6, 8 30 2 30 2A 2 Martín Matalón dl-dt 18-20(quinz)
P Seminari de didàctica 30 4 45 2A 2 I. Gómez / F. Badal / M. Barbal dv 9:00-12:00
CiC Seminari de música vocal 1 15 2 22,5 1A 1 Francisco Poyato dl 15-16:30
CiC Seminari de música vocal 2 15 2 22,5 2A 2 Alan Branch dl 15-16:30
CiC Seminari de música vocal 3 15 2 22,5 1A 1 Enedina Lloris dc 12:30-14
CiC Seminari de música vocal 4 15 2 22,5 2A 2 Enedina Lloris dc 12:30-14
CiC Seminari de música vocal 5 15 2 22,5 1A 1 Francesc Garrigosa dt 11-12:30
CiC Seminari de música vocal 6 15 2 22,5 2A 2 Enedina Lloris dc 15-16:30
CiC Seminari de música vocal 7 15 2 22,5 1A 1 Enedina Lloris dt 15-16:30
CiC Seminari de música vocal 8 15 2 22,5 2A 2 Margarida Natividade dt 15-16:30
M Seminari de musicologia  I, II 30 4 60 A anual Joan Gay i Gianni Ginesi dt 18-20
S Seminari de sonologia  I, III 30 2 11,25 1A 1 Perfecto Herrera dv 13-14:30
S Seminari de sonologia  II, IV  30 2 11,25 2A 2 Perfecto Herrera dv 13-14:30
TCiD Seminari de teoria i composició 30 3 45 2A 2 Clarence Barlow dl-dt 15-18(quinz)
M Sociologia de la Música 30 4 45 1A 1 Jordi Vicancos dv 8-11
A Taller d'anàlisi de la música antiga 10 2 30 A anual Javier Artigas dv 12-14(quinz)
TCiD Taller d'anàlisi I 10 2 22,5 1A 1 Joan Grimalt dj 12:30-14
TCiD Taller d'anàlisi I 10 2 22,5 2A 2 Joan Grimalt dj 12:30-14
TCiD Taller d'anàlisi II 10 2 22,5 1A 1 Josep Rio-Pareja dc 11-12:30
TCiD Taller d'anàlisi II 10 2 22,5 2A 2 Josep Rio-Pareja dc 11-12:30
TCiD Taller d'anàlisi per a la musicologia 15 8 45 A anual Joaquim Rabaseda dl 16:30-18
M Taller d'escriptura per a la musicologia 15 8 45 A anual Josep Pujol dl 12:30-14
CiC Tècniques actorals I 30 2 45 1A 1 Susana Egea dl 9-12
CiC Tècniques actorals II 30 3 45 2A 2 Susana Egea dl 11-14
TCiD Tècniques bàsiques de direcció 10 2 30 1A 1 Daniel Mestre dl 14:30-16:30
TCiD Tècniques bàsiques de direcció 10 2 30 2A 2 Daniel Mestre dl 14:30-16:30
TCiD Tècniques compositives I 15 3 45 1A 1 Manel Ribera dc-dv 11-12:30
TCiD Tècniques compositives I 15 3 45 1B 1 Karst de Jong dj 15-16:30 i dv 12:30-14
TCiD Tècniques compositives II 15 3 45 2A 2 Karst de Jong dj 12-30-14 i dv 9.30-11
TCiD Tècniques compositives III 15 3 45 2A 2 Karst de Jong dj 15-16:30 i dv 11-12:30
S Tècniques d'enregistrament i postproducció I 15 2 30 1A 1 P. Casulleras, F. Conangla, E. Giné dl 10-12
S Tècniques d'enregistrament i postproducció I 15 2 30 1B 1 P. Casulleras, F. Conangla, E. Giné dl 15-17
S Tècniques d'enregistrament i postproducció I 15 2 30 1C 1 P. Casulleras, F. Conangla, E. Giné dl 17-19
S Tècniques d'enregistrament i postproducció I 15 2 30 1D 1 P. Casulleras, F. Conangla, E. Giné dl 19-21
S Tècniques d'enregistrament i postproducció I 15 2 30 2A 2 P. Casulleras, F. Conangla, E. Giné dl 10-12
S Tècniques d'enregistrament i postproducció I 15 2 30 2B 2 P. Casulleras, F. Conangla, E. Giné dl 15-17
S Tècniques d'enregistrament i postproducció I 15 2 30 2C 2 P. Casulleras, F. Conangla, E. Giné dl 17-19
S Tècniques d'enregistrament i postproducció I 15 2 30 2D 2 P. Casulleras, F. Conangla, E. Giné dl 19-21
S Tècniques d'enregistrament i postproducció II 10 3 30 1A 1 Ferran Conangla, Enric Giné dj 12:30-14:30
S Tècniques d'enregistrament i postproducció III 10 3 30 2A 2 Ferran Conangla, Enric Giné dj 10-12
S Tècniques d'enregistrament i postproducció IV 10 4 30 2A 2 Ferran Conangla, Enric Giné dj 12-14
TCiD Tècniques de composició del segle XX  15 3 45 1A 1 Martín Matalón dl-dt 15-18(quinz)
PiG Tècniques de comunicació 15 4 45 1A 1 pendent de selecció dj 15-18
S Tècniques de programació I 15 3 30 2A 2 Enric Guaus dc 12-14
S Tècniques de programació II 15 3 30 1A 1 Josep Mª Comajuncosas dv 11-13
S Tecnologia aplicada a la producció i difusió I 15 3 30 2A 2 Sònia Espí dl 17-19
S Tecnologia aplicada a la producció i difusió II 15 4 30 1A 1 Sònia Espí dl 17-19
S Tecnologies per a l'educació musical 15 4 45 1A 1 Jordi Soler dl 15-18
S Tecnologies per a l'educació musical 15 4 45 2A 2 Jordi Soler dl 15-18
S Tecnologies per a la recerca musical 15 3 30 2A 1 Perfecto Herrera dl 15-17
M Teoria crítica del coneixement 30 6 45 2A 2 Rubén López Cano dt-dj 12:30-14
T Teoria del flamenco 15 3 45 2A 2 Antonio Zarco dt-dj 9:30-11
TCiD Teoria musical del segle XX 15 4 45 1A 1 Thomas Noll dj-dv 15-18(quinz)
CiC Transcripció per a acordió 15 4 45     Blai Navarro a determinar
CiC Transcripció per a guitarra   15 4 45 2A 2 Feliu Gasull dt 15-18