Concerts Finals: El nou talent de l’ESMUC surt a escena

Publicat el 11/04/2019

L'Escola Superior de Música de Catalunya (ESMUC) celebra, des de finals d'abril i fins al mes de juliol, el cicle de Concerts Finals de Títol Superior i Màster, protagonitzat pels estudiants d'Interpretació i Direcció que estan a l'últim curs. En anteriors edicions del cicle, graduats i graduades com ara Rosalía, Sílvia Pérez Cruz, Xavier Sabata, Arnau Tordera, Marco Mezquida o Gemma Humet, entre molts altres, van poder mostrar les seves propostes artístiques de futur.

Amb aquests concerts, els alumnes encaren el seu últim pas abans de la graduació, i ho fan posant en pràctica els coneixements adquirits al llarg de la seva formació a l’Escola, fet que reforça el valor d’aquests concerts finals. Orientats de manera específica en mostrar el millor dels músics que hi participen, els concerts suposen, a més, l’avaluació final de l’assignatura principal d’aquestes especialitats davant d’un tribunal especialitzat.

La lectura del cicle és doble, ja que també permet que el públic gaudeixi del reflex de tots els estils de música que s’estudien al centre, en diferents formats i amb un alt nivell de qualitat, com ho prova el fet que molts dels concerts presentats en anys anteriors han tingut posteriorment una segona via de difusió dins del circuit professional.

Tots els concerts del cicle són gratuïts i estan oberts al públic general, amb aforament limitat a la capacitat de la sala. L'ESMUC i, concretament, l’Auditori Acadèmic Sala 4, és la localització principal del gruix d'actuacions.

Concerts Finals 2019
Data Hora Espai Intèrpret Instrument Especialitat Estudi
24/04/2019 17.30 h Sala 4 Russin, Laura Veu Jazz i Música Moderna Màster
25/04/2019 12.45 h Sala 4 Otin Montaner, Maria Flauta travessera Clàssica i Contemporània Títol Superior
25/04/2019 15.15 h Sala 4 Bas Cañas, Helena Flauta travessera Clàssica i Contemporània Títol Superior
26/04/2019 12.45 h Sala 4 Jornet Espí, Marta Flauta travessera Clàssica i Contemporània Títol Superior
26/04/2019 15.15 h Sala 4 Alcantára Martínez, Pablo Flauta travessera Clàssica i Contemporània Títol Superior
26/04/2019 16.45 h Sala 4 Gil Batet, Xavier Trombó Clàssica i Contemporània Títol Superior
26/04/2019 18.15 h Sala 4 González Hernández, Pablo Trombó Clàssica i Contemporània Títol Superior
29/04/2019 10.15 h Sala 4 López i López, Adrià Oboè Clàssica i Contemporània Títol Superior
29/04/2019 12.45 h Sala 4 Pérez Mena, Héctor Oboè Clàssica i Contemporània Títol Superior
29/04/2019 15.15 h Sala 4 Solé Calduch, Roger Oboè Clàssica i Contemporània Títol Superior
29/04/2019 17.45 h Sala 4 Urkizu Ruiz, Iñaki Trompa Clàssica i Contemporània Títol Superior
30/04/2019 17.45 h Sala 4 Conangla Planes, Núria Violoncel Clàssica i Contemporània Títol Superior
30/04/2019 20.15 h Sala 4 Piera Sedó, Ignasi Violoncel Clàssica i Contemporània Títol Superior
02/05/2019 12.45 h Sala 4 Hernández Gallardo, Begoña Violí Clàssica i Contemporània Títol Superior
02/05/2019 15.15 h Sala 4 Cuatrecasas Estévez, Maria Violí Clàssica i Contemporània Títol Superior
02/05/2019 17.45 h Sala 4 Iniesta Llop, Rosa Fagot Clàssica i Contemporània Títol Superior
02/05/2019 20.15 h Sala 4 Lobato Juan, Alejandro Clarinet Clàssica i Contemporània Títol Superior
03/05/2019 10.15 h Sala 4 Aliaga Arnau, Antoni Fagot Clàssica i Contemporània Títol Superior
03/05/2019 15.15 h Sala 4 Guevara Aguilar, Luis Guitarra Clàssica i Contemporània Màster
03/05/2019 17.45 h Sala 4 Marzal Moscardó, Pablo Trompa Clàssica i Contemporània Títol Superior
06/05/2019 12.45 h Sala 4 Andrés González, José Trompeta Clàssica i Contemporània Títol Superior
06/05/2019 16 h Sala 4 Aranda Parés, Neus Trompeta Clàssica i Contemporània Títol Superior
06/05/2019 18.30 h Sala 4 Cardona Zaera, Guillem -  Pàmies Magrané, Joan Trompeta Clàssica i Contemporània Títol Superior
07/05/2019 17.45 h Sala 4 Pérez Riveroll, Emiliano -  Vaquero Hernández, María Belén Corneta i Cant històric Antiga Títol Superior
09/05/2019 12.45 h Sala 4 Ariza Nogués, Lidia Fagot Clàssica i Contemporània Títol Superior
09/05/2019 15.15 h Sala 4 Vilar Segura, Víctor Violí històric Antiga Títol Superior
09/05/2019 20.15 h Sala 4 Baena Expósito, Alberto Cant històric Antiga Títol Superior
10/05/2019 15.15 h Sala 4 Artacho Caballero, Juan Daniel Percussió Clàssica i Contemporània Títol Superior
13/05/2019 16 h Sala Orquestra Rodríguez Malé, Rosa M. Tenora Tradicional Títol Superior
13/05/2019 16 h Sala 4 Acuna Falcon, Anahi Violí Jazz Jazz i Música Moderna Títol Superior
13/05/2019 17.30 h Sala Orquestra Secanell Padró, Josep Tenora Tradicional Títol Superior
13/05/2019 18 h Sala 4 Diez Diez, Violeta Violí Jazz Jazz i Música Moderna Títol Superior
13/05/2019 20 h Sala Orquestra Reixach Jofre, Quim Tenora Tradicional Títol Superior
14/05/2019 16 h Sala 4 Unanua Hernando, Jon Xabier Contrabaix Jazz Jazz i Música Moderna Títol Superior
14/05/2019 18 h Sala 4 Datzira i Sallas, Magalí Contrabaix Jazz Jazz i Música Moderna Títol Superior
14/05/2019 18.30 h Sala Orquestra Juste Delgado, Manel Fiscorn Tradicional Títol Superior
14/05/2019 20 h Sala 4 Suárez Garzón, Viviana Contrabaix Jazz Jazz i Música Moderna Títol Superior
15/05/2019 12 h Sala Orquestra Soriano, Francisco Manuel Piano Clàssica i Contemporània Màster
15/05/2019 16 h Sala 4 Priego Pérez, Manel Bateria Jazz Jazz i Música Moderna Títol Superior
15/05/2019 18 h Sala 4 Hernández de Lorenzo Galván, Inés Cant Jazz Jazz i Música Moderna Títol Superior
15/05/2019 18.30 h Sala Orquestra Cuartero Mercadé, Jaume Gralla Tradicional Títol Superior
15/05/2019 20 h Sala 4 Blasco Calafell, Anna Cant Modern Jazz i Música Moderna Títol Superior
15/05/2019 21 h La Nau Ramírez Navarrete, Alejandro Trombó Jazz Jazz i Música Moderna Títol Superior
16/05/2019 16 h Sala 4 Barberà Pla, Pau Acordió diatònic Tradicional Títol Superior
16/05/2019 16.30 h Museu de la Música Rodríguez García, Rita Flauta de bec Antiga Màster
16/05/2019 17.30 h Sala de Cor Cortinovis, Gabrielle Guitarra flamenca Tradicional Màster
16/05/2019 18 h Sala 4 Martínez Gelabert, Adrià Guitarra Jazz Jazz i Música Moderna Títol Superior
16/05/2019 18.30 h Museu de la Música García Salamero, Mónica Flauta de bec Antiga Màster
16/05/2019 20 h Sala 4 Stroink Izard, Klaus Trompeta MM Jazz i Música Moderna Títol Superior
17/05/2019 16 h Sala 4 Riba i Ustrell, Marta Saxòfon Jazz Jazz i Música Moderna Títol Superior
17/05/2019 18 h Sala 4 Lai Monzón, Clara Piano Jazz Jazz i Música Moderna Títol Superior
17/05/2019 19.30 h A110 Gester, Clément Flauta de bec Antiga Màster
21/05/2019 18 h Sala 4 Yagüe Rodriguez, Sabas Teclats MM Jazz i Música Moderna Títol Superior
21/05/2019 20 h Sala 4 Romagosa Torrallardona, Isaac Guitarra elèctrica Jazz i Música Moderna Títol Superior
22/05/2019 19 h C.C. Fort Pienc Jiménez Navas, Marc Acordió Clàssica i Contemporània Títol Superior
23/05/2019 15.30h Sala de Cor Aleshina, Anna Arpa Clàssica i Contemporània Màster
23/05/2019 18 h Sala de Cor Pavía Cutillas, Lourdes Instruments de corda polsada Antiga Títol Superior
25/05/2019 17.30 h Reus, Cal Masó Àrias i Gasch, Sònia Gralla Tradicional Títol Superior
27/05/2019 12 h Sala 4 Corpas Orozco, Leire Guitarra Clàssica i Contemporània Títol Superior
30/05/2019 12 h Sala 4 Asensi, Arturo + Manglano, Gonzalo  Piano i veu Clàssica i Contemporània Màster
31/05/2019 13 h Sala Orquestra Rondón Castillo, Johan Gregory Viola Clàssica i Contemporània Màster
03/06/2019 15.30 h Sala de Cor Rendón Rodríguez, Laura Margarita Oboè Clàssica i Contemporània Màster
03/06/2019 16.30 h Sala 4 Medvedeva, Daria Piano Clàssica i Contemporània Màster
03/06/2019 18.15 h Sala 4 Tatjé Fargas, Laia Piano Clàssica i Contemporània Títol Superior
03/06/2019 20 h Sala 4 Tolosa Almazán, José Antonio Piano Clàssica i Contemporània Títol Superior
04/06/2019 16.30 h Sala 4 Liu, Xinyi Piano Clàssica i Contemporània Màster
04/06/2019 18.15 h Sala 4 Guna Enguídanos, Javier Piano Clàssica i Contemporània Títol Superior
04/06/2019 20 h Sala 4 Hernández Aleña, Pau Piano Clàssica i Contemporània Títol Superior
05/06/2019 10 h Sala de Cor Alvado Fuster, Anna Flauta travessera Clàssica i Contemporània Màster
05/06/2019 10.30 h Sala 4 Pons Gómez, Víctor Percussió Clàssica i Contemporània Màster
05/06/2019 11.30 h Sala de Cor De la Torre Garrido, Ana Flauta travessera Clàssica i Contemporània Màster
05/06/2019 12.30 h Sala 4 Castro Rodriguez, Sabela Percussió Clàssica i Contemporània Màster
05/06/2019 13 h Sala de Cor Sánchez Sánchez, Ester Flauta travessera Clàssica i Contemporània Màster
05/06/2019 15 h Sala de Cor Sarmiento Torrealba, Rafael Flauta travessera Clàssica i Contemporània Màster
05/06/2019 16.30 h Sala 4 Canyet Garcia, Joina Piano Clàssica i Contemporània Títol Superior
05/06/2019 18.15 h Sala 4 Pastor Giménez, Laura Piano Clàssica i Contemporània Màster
05/06/2019 20 h Sala 4 Buch Torrents, Eudald Piano Clàssica i Contemporània Títol Superior
06/06/2019 18.15 h Sala 4 Varas Rosés, Èric Piano Clàssica i Contemporània Títol Superior
06/06/2019 20 h Sala 4 Barazón Florit, Adrià Piano Clàssica i Contemporània Títol Superior
07/06/2019 12.45 h Sala 4 Trilla Niubó, Ester Violoncel Clàssica i Contemporània Títol Superior
07/06/2019 15.15 h Sala 4 Pascual Bosch, Jordi Trompa Clàssica i Contemporània Màster
07/06/2019 17.45 h Sala 4 Losana García, Jorge Cant Clàssica i Contemporània Títol Superior
07/06/2019 20.15 h Sala 4 Méndez Bayo, Lucía Cant Clàssica i Contemporània Títol Superior
11/06/2019 10.15 h Sala 4 Servera Montserrat, Maria Trompa Clàssica i Contemporània Títol Superior
11/06/2019 12.45 h Sala 4 Ortega Ribau, Adriano Violí Clàssica i Contemporània Títol Superior
11/06/2019 15.15 h Sala 4 Carbonell Hurtado, Esther Violí Clàssica i Contemporània Títol Superior
11/06/2019 17.45 h Sala 4 Barrios Ferragut, Manel Violí Clàssica i Contemporània Títol Superior
11/06/2019 20.15 h Sala 4 Soler San Nicolás, Marina Viola Clàssica i Contemporània Títol Superior
12/06/2019 10.15 h Sala 4 Moreno García, Juan Antonio Trombó Clàssica i Contemporània Màster
12/06/2019 12.45 h Sala 4 Riera Guerrero, Laura Violí Clàssica i Contemporània Títol Superior
12/06/2019 15.15 h Sala 4 García de la Rosa, Rodrigo Violí Clàssica i Contemporània Títol Superior
12/06/2019 17.45 h Sala 4 Lyonne, Jéremie Trombó Clàssica i Contemporània Màster
12/06/2019 20.15 h Sala 4 Rodríguez de la Fuente, Adrián Trombó Clàssica i Contemporània Màster
13/06/2019 12.45 h Sala 4 Ramirez, Alice Violoncel Clàssica i Contemporània Màster
13/06/2019 16 h Sala Maldà Gómez García, Miquel Cant Clàssica i Contemporània Títol Superior
14/06/2019 12.45 h Sala 4 Arnau de Antonio, Josep Clarinet Clàssica i Contemporània Màster
14/06/2019 15.15 h Sala 4 Rollón Rodríguez, Amanda Clarinet Clàssica Orquestral Màster
14/06/2019 17.45 h Sala 4 García de la Torre Aurrekoetxea, Eider Clarinet Clàssica i Contemporània Màster
14/06/2019 Per determinar Per determinar Bonet Garí, Vicenç Cornamusa Tradicional Títol Superior
17/06/2019 10.15 h Sala 4 Requena Sucarrats, Antoni Violí Clàssica i Contemporània Títol Superior
17/06/2019 12.45 h Sala 4 Montlló Tejedor, Marçal Saxòfon Clàssica i Contemporània Títol Superior
17/06/2019 15.15 h Sala 4 Molina Sánchez, Francisco Saxòfon Clàssica i Contemporània Màster
17/06/2019 17.45 h Sala 4 Ripoll Bisquert, Alfredo Saxòfon Clàssica i Contemporània Màster
18/06/2019 19 h Sala 2 Villalba Castells, Miquel Orquestra Direcció Títol Superior
19/06/2019 18 h Sala 2 Tudela i Juanhuix, Xavier Cor Direcció Títol Superior
19/06/2019 19.30 h Sala 2 Lana Martín, Guillermo Cor Direcció Títol Superior
20/06/2019 15.15 h Sala 4 Piffardi Astudillo, Constanza Cant històric Antiga Màster
28/06/2019 16 h Museu de la Música Gaspón, Benjamín Flauta travessera històrica Antiga Màster
28/06/2019 17.45 h Sala 4 Brito Lizana, Carlos Viola Clàssica i Contemporània Màster
01/07/2019 15.15 h Sala 4 Onguy, Elias - Sotullo, Maria Paz Piano i veu Clàssica i Contemporània Màster
01/07/2019 17.45 h Sala 4 Cornet Sardà, Joaquím Veu Clàssica i Contemporània Màster
01/07/2019 20.15 h Sala 4 Fernández, Alba - Luque, Oriol Piano i veu Clàssica i Contemporània Màster
02/07/2019 12.45 h Sala 4 Jara Piedra, Alberto Contrabaix històric Antiga Màster
02/07/2019 15.15 h Sala 4 Forasté, Alba Rosa  Veu Clàssica i Contemporània Màster
02/07/2019 17.45 h Sala 4 Piñeiro, Marina Piano Clàssica i Contemporània Màster
02/07/2019 20.15 h Sala 4 Quinquillà, Alba Piano Clàssica i Contemporània Màster
03/07/2019 17.45 h Sala 4 Serra Boixaderas, Mª del Mar Composició Jazz i Música Moderna Màster
04/07/2019 15.15 h Sala 4 Seró, Montserrat - Palacios, Alberto Piano i veu Clàssica i Contemporània Màster
04/07/2019 17.45 h Sala 4 Ressurreiçao, Helena - López, Elena Piano + veu Clàssica i Contemporània Màster
04/07/2019 20.15 h Sala 4 Navedo, Melody Veu Clàssica i Contemporània Màster
05/07/2019 12.45 h Sala 4 Vasic, Ana Violí històric Antiga Màster
08/07/2019 17.45 h Sala 4 Búa, Andrea - Sáenz de Urturi, Leyre Piano i veu Clàssica i Contemporània Màster
Setembre Per determinar Per determinar Maroto García, Moisés Flauta de bec Antiga Màster
Setembre Per determinar Per determinar Aguiló Jiménez, Pedro Clavicèmbal Antiga Màster
Setembre Per determinar Per determinar Cuenca Cebrián, Carlos Piano flamenco Tradicional Màster
Setembre Per determinar Per determinar García Florenza, Albert Guitarra flamenca Tradicional Títol Superior
Setembre Per determinar Per determinar Leal Martínez, Marcel Flauta de bec Antiga Màster
Setembre Per determinar Per determinar López Gómez, Cristina Cante flamenco Tradicional Màster
Setembre Per determinar Per determinar Muntada Melet, Joan Acordió Clàssica i Contemporània Títol Superior
Setembre Per determinar Per determinar Gamp, Judith Flauta de bec Antiga Màster