Concerts Finals

Els estudiants del Títol Superior de Música, en les especialitats d’Interpretació i de Direcció, mostren les competències assolides al llarg del curs en un concert final de la seva especialitat. Aquests concerts, que comprenen tots els estils de música que es poden cursar a l’Esmuc i una gran diversitat de formats, són oberts al públic i gratuïts.

Els màsters en Interpretació i Composició que s'ofereixen a l'Esmuc s'articulen entorn del projecte individual de cada estudiant, i es completen amb un treball final de cicle que, en els itineraris d'Interpretació, també inclou un concert o recital públic. 

Festival de concerts finals - gener 2021

Aquest curs i l'anterior han estat marcats per una pandèmia que ha obligat l'Escola a buscar formats alternatius i, en alguns casos, ajornar alguns dels concerts previstos entre maig-juliol de 2020. Ara, els intèrprets que per aquesta causa no van poder dur a terme els seus concerts finals en el moment que tocava, ens brinden una segona oportunitat que no hem de deixar passar.

L’entrada és gratuïta, amb aforament restringit

  • Accés lliure per als membres de la comunitat ESMUC
  • Reserva prèvia per al públic extern, mitjançant els enllaços corresponents

Calendari

25/01/2021
09:30 Marina Soler Sannicolás  Viola Màster Programa Reserva
11:00 Luis Manuel Vicente Beltran Viola Títol Superior Programa Reserva 
16:30 Saya Ikenoya Violí històric Títol Superior Programa Reserva 
18:00 Liza Patrón  Flauta travessera històrica Màster Programa Reserva 
26/01/2021
11:00 Elías Maestresala Viniegra Piano Màster Programa Reserva
12:30 Mar Compte Rojas Piano Títol Superior Programa Reserva
15:30 Daniel Vidal Piano Títol Superior Programa Reserva
17:00 Adrián Ferrer López Piano Títol Superior Programa Reserva
18:30 Kayla Portugal Piano Títol Superior Programa Reserva
20:00 Daniel Falces Piano Títol Superior Programa Reserva
27/01/2021
15:00 Clàudia Bosch Clarinet Títol Superior Programa Reserva
16:30 Carlos Martín Esteve Fagot Títol Superior Programa Reserva
29/01/2021
15:00 Andoni Goldaracena Sesma Trombó Títol Superior Programa Reserva
16:30 Jaume Solà Serra Trombó Títol Superior Programa Reserva